Zobrazit novější

Fiala má problém: habilitační práci neopsal

Profesuru z plagiátorství, magisterský titul z padělatelství a další tituly získal Petr Fiala zřejmě neoprávněně. „Nic jsem si nevymyslel, všechno jsem řádně opsal. Můžete si to dohledat,“ hájí se Fiala.

hrbatuvkostelec.cz/cechistan/f

Jan Molič boostnul

RT @michalnavratil9@twitter.com

Tohle neni fotomontáž. To si takhle @Svoboda_Slavek@twitter.com přijede před magistrát a píchne tam oktávku před přechod a na zákaz a jde... @KoaliceSpoluPha@twitter.com takhle to teda bude po volbách jo? Foto od @vojtechpraha@twitter.com @PragueVsCars@twitter.com @MachoParking@twitter.com @PrahaSpolu@twitter.com hezky to děláte.

🐦🔗: twitter.com/michalnavratil9/st

Jan Molič boostnul

Ne že bych byl ekonom, ale Wedos mi dosud poskytoval kvalitní a férové služby...
#czech
Otevřený dopis vládě aneb energetická chudoba se blíží – Blog WEDOS blog.wedos.cz/otevreny-dopis-v

Haha zrovna jsem se vrátil z alberta a bylo tam upozornění, že meloun vodní byl stažen kvůli nadlimitnímu množsrví pesticidů.

Zobrazit vlákno

V Bulharsku jsem si všiml jedné věci. Všude je spousta malých obchodů s potravinami. Nejsou předražené. Lidly jsem viděl dva, ale není to tak, že v každé vesnici jsou vedle sebe tři supermarkety. Hypermarket mají, ale zřejmě bulharský (Janet). Taktéž hobbymarkety. Našel jsem Masterhouse, kde na poloviční ploše seženete víc věcí než v Hornbachu, který je zejména před Vánocemi plný sraček (ovšem stále nemá na XXXLutz, kde jsou těch sraček tři patra :-)

Bulhaři si nepustili na trh šmejdy, kterými jsme si u nás zaplavili trh a kteří diktují, jak vypadá rohlík (v podání lidlu, alberta i billy je to spíš bruska na patro).

domavkomoranech.cz/deni-v-komo

Opět. Síkela nenapadá systém spekulace s energiemi, naopak navrhuje přilít spekulantům další peníze. (Tipuju, že to povede ke spekulacím, ale třeba v sobě spekulanti najdou kilowattu altruismu?)

Pak je taky otázkou, co tomu brání, jaké pokuty a právní dopady by mělo, kdyby se přestalo na burze obchodovat či se zrušily již hotové a z hlediska spotřebitelů nevýhodné smlouvy. Před čím se naši politici tak třesou, že raději seberou peníze z eráru než by píchli do vosího hnízda?

Oboje varianty jistě vyjdou draho (jak arbitráže tak schodky rozpočtů). No dělá to na mě dojem, že jsme v zajetí finančníků, právníků a ratingových agentur (rozuměj USA), takže ta varianta, že politici sáhnou do veřejných peněz je mnohem pravděpodobnější - ostatně Síkela je důkazem.

Dále Síkela opatrně naznačil "povinné šetření s elektřinou v nejvytíženějších hodinách". Co to znamená?

Rozumím tomu tak, že proud prostě nepůjde (to je ta povinnost). Řekněme že Vinohrady budou mít šestihodinový blackout, další den Nusle, nastřídačku. Kratší výpadek nemá smysl, protože nahodit síť je náročné.

Na druhou stranu, vždycky jsem navrhoval, kromě testování sirén, aby byly testovány taky výpadky proudu, protože jedině tak se odhalí nefunkční záložní systémy. Viděl jsem parkrát, když přišla bouřka na Vinohradech, jak UPS nenajely a internet nefungoval dva dny. Na proudu jsme totálně závislí a je idiocie výpadky vůbec netestovat. Tak se to letos holt otestuje, podobně jako se při povodni otestovala těsnost krytu metra :-)

ceskenoviny.cz/zpravy/sikela-v

Vždycky jsem si říkal, proč Šrouby do hlavy zní úplně jinak než zbytek písní Lucie. A teď koukám, složili ji ORM.
P.S. Album Discofil z roku 1979 není špatné... ovšem je taky známo, že toho dost vykradli
youtube.com/watch?v=HygWLSM_p3

Celý rok probíhající rekonstrukce obchodu Guma nese první viditelné ovoce. Zatím tedy není vidět, situaci nejlépe charakterizuje ticho před bouří. Nebo aspoň bouřkou. Rekonstrukci nadále sledujeme a vyhodnocujeme.

EK navrhne cenový strop na ruský plyn. Jenže ruský plyn už není...

„Prahu řídíme správně, proto prochází rekordním rozvojem,“ uvedl v pondělí na zahájení kampaně Hřib.

Praze se podle něj také daří sázet slíbený milion stromů. „Za čtyři roky máme půl milionu stromů,“ prohlásil končící primátor.

(...)

P.S. ale buďme rádi za to co tam je, až tam bude Udženija na majetkovým, to bude jiný level obecního blaha :-)

novinky.cz/clanek/domaci-prahu

Tak už "se domluvili".. Síkela je s nimi přeci SPOLU ;-) kdo jiný stojí za touhle vládou než klika českých miliardářů? od začátku tvrdím, že to nejsou žabaři typu Redla nebo Mrázka, tohle je úplně jiný level podnikání, podnikání "v sáčku"..

a tady je taky jádro pudla celého toho současného zdražování..

jednak podpora, kterou stát občanům vyplatí, skončí na účtech právě ČEZu/EPH/Sev.en (a jestli se hovoří o minoritních akcionářích ČEZu, tak jsou to v majoritě právě tihleti Křetínští), a jednak stát podpoří přímo je, aby se mohlo dál spekulovat na burze.. čím déle bude tahle burza fungovat, tím déle se bude držet cena nahoře a tím déle půjde ždímat z eráru..

byznys jak za covidu..

hlavně že máme to předsednictví, aspoň to mají chlapci pojištěno..

P.S. to vysvětluje, proč občané jiných států platí za energie méně, byť samozřejmě ceny jsou natažené i z jiných důvodů - mně jde o to, proč právě u nás platíme tolik

echo24.cz/a/SidbZ/stat-pujci-f

Zobrazit vlákno

Pivo na Podolí už za 45. Za chvíli začnu přemýšlet, zda opravdu nezajdu jen "na jedno".

(Jestlipak se nám inflace neobrátí v deflaci, až lidi přestanou nakupovat?)

Dnes konstruktivně-pozitivně:

1) Největším průserem Čechistanu není SPOLU, nýbrž fakt, že není co/koho volit.

SPD ani Trichlóru nepovažuju za alternativu. Kdo znáte insidery, tak mi potvrdíte, že těmhle stranám jde o zisk ve volbách do 10%, čímž získají dotace na hlavu (dobrých 50-60 mega každé čtyři roky), ale nejde jim o to mít odpovědnost, vládnout.

Sice předpokládám, že nakonec se SPD a další z "klubu" dostanou k moci, okolo 2025, jenže s prázdnou pokladnou toho mnoho nevykouzlí, takže za další tři roky je lidé vypískají.

Čili SPD a spol. jsou fakticky establishmentoví!

2) Mládež si neuvědomuje co se děje. Nezajímá se. Oni si to teda lidi obecně moc neuvědomují nebo spíš strkají hlavu do písku, protože vidí, že se nedá nic dělat. Nicméně právě mládež by teď měla protestovat, vytvářet alternativy - nic.

Poslední strana, která se snažila oslovit mladé, byli piráti. Ti se ale již potopili. Jsou totálně establishmentoví, nedokáží v pravý moment se už ani odpoutat od STAN, natož aby se snažili o nezávislou politiku Čechistanu. (Jelikož lidi teď trápí nejvíce cena plynu a elektriky, piráti řeší "Dostupnější bydlení, rozvoj regionů a digitalizace". Takhle fakt ne, přátelé :-))

3) Včerejší demonstrace na Václaváku ukázala, že opozice neexistuje. Namísto toho, aby si organizátoři zvolili jedno heslo a jeden cíl, tak byl vidět chutný "dezinformační guláš". Od všeho něco, zároveň nulový potenciál čehokoli dosáhnout. Řadu lidí to rovnou odradilo.

4) A teď to pozitivně-konstruktivní: Co s tím?

Jde současnou situaci vůbec řešit jinak nežli zajistit sama sebe? Jde ještě demokraticky dosáhnout změny, když proti vám stojí média vlastněná zainteresovanými miliardáři? Do té politiky by člověk snad i šel, jenže to znamená investovat čas a peníze. (Mně stačí, že dělám předsedu zahrádkářské kolonie, aby mě to odradilo jít do komunálu nebo kamkoli "výš". To je totiž pro lidi co rádi schůzují a tlachají. Taky tam jdou lidi udělat kariéru, získat konexe a zajistit se. Nebo aby měli pocit moci. Vlastně se té mládeži nedivím, že se nezajímá, protože tohle netáhne fakt nikoho. Piráti začali původně punkově, ale když vidím Bartoše se Síkelou v EU parlamentu, tak to má k heslu "pusťte nás na ně!" hoodně daleko :-))

5) Aby se dalo cokoli řešit, člověk musí mít jednak moc a jednak identifikovat příčinu. Příčina je jasná: několik vyžírků, kteří si koupili státní správu a média a chtějí další zisky, přičemž je jim jedno, že to je na úkor celku.

Dále jsou tu politici, kteří kopou za někoho úplně jiného než za svoje lidi (což souvisí s tou koupenou státní správou).

A tu moc člověk prostě nemá. Nezíská, protože skrze média se ti vyžírkové postarají o to, aby vás zavčasu zdiskreditovali. Pustí si k sobě jen ty, kteří je neohrožují, viz <10% voličů SPD a Trichlóry. Nemějte pochyby, Okamura je z jednoho těsta jako oni.

Čili demokratickou cestou se toto už vyřešit nedá.

6) Jediná cesta je tudíž revoluční, k čemuž došel Marx i Lenin. Nejde podle mě o to, nastolit nějaké lepší zítřky, ono se to zase vrátí do původních kolejí. Jde o to, přelít bohatství od těch, co si nahrabali extrémní zisky k těm, co si ještě nenahrabali :-)

Tu revoluční náladu přitom vyvolávají sami ti, co hrabou, protože hrabou tolik, že to přeženou až je to semele.

Takže člověk se vůbec nemusí snažit, revoluční nálada vznikne sama.

Vlastně když uvažuju nad tím, co tehdy udělal Lenin a komunisti v 50. letech, tak docházím k tomu, že pokud chtěli dosáhnout opravdové změny (utnout předešlé elity), nešlo to jinak než brutálně. Žádná revoluce se neobejde bez likvidace původních elit, jenom ta sametová, jejímž výsledkem je, že původní komunistické elity získaly ještě větší majetky a dosud se vyměňují v prezidentské funkci.

Takže konstruktivně-pozitivně docházím k témuž co Marx a Lenin.

No radši se zas půjdu věnovat zahrádkaření :-D

Megatech Hlinsko končí. Firma, která fungovala v areálu bývalé Elektro-Pragy, náhle končí. Oficiálně přijde o práci 200 lidí, neoficiálně mnohem víc, totiž agenturních pracovníků. (Firma dělá komponenty pro auta, zřejmě na tom VW není nejlíp.)

Kamarád měl teda z tamějšího provozu vyrážku (prý styren, prý se tam nedalo dělat déle než půl roku bez následků. Prostě kapitalistická "montovna" par excellance). Nicméně jeden z hlavních zaměstnavatelů.

P.S. Kdypak padnou ceny nemovitostí? ;-)

ihlinsko.cz/megatech-v-hlinsku

Je čas zastropovat ceny: chléb 2,50 Kčs, pivo plzeňské 6 Kčs, svetr 188 Kčs. Dva svetry 376 Kčs.

"Řešení problémů se systemd-oomd je již v systemd"

(tj. systém nově havaruje ihned po startu zabitím procesu 1, je to zcela automatické a z hlediska UX/UI uživatelsky přívětivé)

Z tématického plánu: "Žák si ověří nabité dovednosti."

Čeština dovede být opravdu výstižná.

Přesně jak jsem psal včera. Křetínského EPH jsou takoví chudáčci, že stát žádají o podporu. Samozřejmě že "se domluví" (tipuju) P.S. kde je ten volný trh, když se najednou nehodí snášet podnikatelské riziko? (ovšem v tomhle případě to je spíš jedenáctá natažená ruka, když těch deset již dostalo tolik, že to neunesou)

novinky.cz/clanek/ekonomika-ep

Zobrazit starší
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz a též ocsidf3dyfjimqrjg7smwcjgxtaputeoj7he2qtgox3sy45licgx6iid.onion