Zobrazit novější

Před chvílí jsem potkal na silnici koně. Vím co to znamená když přejde přes cestu černá kočka, ale černý kůň? (Naštěstí teda nepřešel, jen se pásl u krajnice.)

Dovede nekdo vysvetlit toto?

"Pokud se mu to nepovede ani za nulovou cenu, bude mu moci MPO nařídit za zákonem daných podmínek, aby skladování umožnil za zápornou cenu, tedy že za to bude platit. V takovém případě mu stát ale bude muset nahradit vzniklou škodu. Pro obchodníky, kteří plyn tímto způsobem získají..."

ceskenoviny.cz/zpravy/mpo-poza

Jan Molič boostnul

I've seen a "NetworkManager-libre" directory on a ftp mirror the other day.

Great, I thought, someone stripped all the non-free blobs, pirated copy of windows, a bob dylan bootleg and the copy mein kampf so that people can connect to networks without fear now!

Turned that it was just "NetworkManager-libreswan" truncated :(

Dvojí uchycení kolejnic v Rakousku. Nevíte někdo k čemu to je? Po pár set metrech už zas chyceno jednou pružinou nebo klasicky šroubem na dřevěném pražci.

Android & budik & rezim nerusit: 100% jistota, ze budik funguje kdyz ho zkousite, 100% jistota, ze nezazvoni, kdyz ho nutne potrebujete. Mam rad tyhle jistoty. Neni to poprve, takze kupuju klasicky budik :-)

Je to v prdeli, to je základní teze.

Ale ještě ne tak úplně, to je pozitivní interpretace této teze.

A "ve velmi pozitivním případě si nějaká domácnost může sáhnout až na dvacet tisíc korun", to je vůbec nejlepší interpretace, ovšem té rozumí především ti, kterým něco říká pojem LTO.

(Tak by se dal shrnout rozhovor s ministrem Síkelou.)

irozhlas.cz/zpravy-domov/jozef

Redesign prazske MHD (asi aby nevypadala jako ta v Hamburku :)) Jsem pro, ackoli co je modni dnes, muze byt out zitra. Horsi je vsak vyraznost. Ve zpetnem zrcatku tuhle tramvaj snadno prehlednu, to jsem si jist.

Medveděv: „S Ruskem se začalo skutečně počítat. Jako se Sovětským svazem. A v něčem vážnějším, soudě podle balíčku sankcí. Ještě nedávno to bylo jiné. Pamatuji si přítomnost naší země v G8, kdy jsme prostě nebyli pozváni na schůzku „sedmičky“, kde se projednávaly ekonomické a někdy i obranné otázky západních zemí," stojí v komentáři politika.

Kdo tuhle válku vyhrává je evidentní. A už před dvěma lety bylo, stačilo se podívat na to kdo ovládá zdroje.

Všude kolem se válejí tuny plastového odpadu a přitom je snad jediná firma - Transform - která z něj lisuje desky. (Ty bohužel nejsou běžně k dostání ve stavebninách a musíte si pro ně dojet. Oproti OSBčkám ale vydrží dlouhodobé vlhko.) Řekl bych, že je to díra na trhu. Z plastu by šlo lisovat kdeco, navíc do něj zalisovat kompozitní vlákna, aby se zvýšila pevnost, takže by šlo vyrábět i plastové trámy a prkna. Nebo střešní tašky.

recyklace.cz/eshop/pro-prumysl

Dnes komentátor Kulikadis tvrdí, co se tvrdívá, totiž že "Praha vypadá jako ráj probíhajících archeologických vykopávek".

Obvykle s Kulikadisem souhlasím, ale zrovna tahle argumentace mi přijde laciná.

Nevšímám si kolapsu dopravy. Okolo Barranďáku jezdívám denně. A jinde? Ono se to bez rozkopání opravit nedá. Jsem naopak rád, že se něco rozkopává.

(Pak samozřejmě ty kolony v Blance každé ráno - tak tam proboha nejezděte :-D Voni totiž všichni si musej vozit svý prdele každej den, a to je jediný problém pražský dopravy. Přidáte jim pruh jako na Strakonické a za chvíli je to zase ucpaný.)

Krnáčová měla pravdu, když řekla, že Pražáci jsou zpovykaní. Řekla to nahlas a to se nedělá. Strefovat se ovšem za to do Krnáčové mi přijde jako další laciný argument dnešního Kulikadise.

Se zbytkem článku souhlas; zapojit se musí všichni a pokud se nezapojí, pak ať se nediví koho v politice najdou. Téže apatie si všímám v naší zahrádkářské kolonii. S tím souvisí i ta zpovykanost, kdy lidi mají pocit, že všechno za ně někdo zařídí, a to právě pro ně a jejich pohodlí.

novinky.cz/komentare/clanek/po

Jan Molič boostnul
Jan Molič boostnul

reflex.cz/clanek/a-plus-x/1141
Fungují lockdowny a další #covid opatření? #podcast Německá parlamentní komise vydala zajímavou zprávu. Celou jí (přes 150 stran) četl publicista Petr Šourek a podává zkrácený výtah.

Jan Molič boostnul
Zobrazit starší
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz a též ocsidf3dyfjimqrjg7smwcjgxtaputeoj7he2qtgox3sy45licgx6iid.onion