Zobrazit novější
Jan Molič boostnul
Jan Molič boostnul
Jan Molič boostnul
Jan Molič boostnul

"Cílem je nejspíš vyvolat a udržet mezi lidmi stejnou hysterii a tunelové vidění, jako v případě covidu. K tomu se opět extenzivně užívají symboly. Manipulovaná veřejnost tedy už nemusí z trenclí šít roušky, protože teď doktrína velí ušít z nich ukrajinskou vlajku. Není přípustné být neutrální, všichni se musejí zapojit a všichni musejí „bojovat s Putinem“, stejně jako předtím všichni museli „bojovat s virem“, abychom ho „porazili“. Také nemůžete beztrestně prohlásit, že s tím nechcete nic mít, protože pisálkové chtějí totální válku a nikdo se nebude flákat. Předtím vám vyhrožovali, že pokud nebudete dodržovat opatření, izolovat se a nosit na ústech hadr, tak vám umře babička. Dnes z vás udělají sympatizanta Ruska a spoluzodpovědného za civilní oběti."

dfens-cz.com/wollt-ihr-den-tot

Tak ono se bude zpochybňovat už i osvobození Evropy SSSR?

Předloni jsem byl na road tripu na Dukle. Nikdo z těch současných "hrdinů z obýváků" si neumí představit, co to tam muselo být za maso. Budeme teď všechno popírat? Ztrhávat pomníky rudoarmějců, prostě Cancel culture po našem?

Mimochodem, v muzeu ve Svidníku mají výborně zpracovanou historii Československa, doporučuju. Z toho je taky člověku blivno, když vidí, co to muselo stát za úsilí - a co z toho nakonec zbylo...

novinky.cz/komentare/clanek/ko

Jan Molič boostnul
Jan Molič boostnul

Chlapec a Panda - úryvek

Sedí mi to na disku, teď to může sedět i u vás.

triapul.cz/s/16514294242c.html

#česky #unix #atd

Mají celou Prahu plnou Ukrajinců. Totiž média. V metru, v tramvaji, všude. Ale na názor Ukrajinců se stále nikdo neptá. Jaký je jejich příběh? Jak se jim tu s námi sžívá? Co si od toho slibují? A hlavně - jak to celé vidí ONI? Nic. Pořád jenom slyším žvanit nejrůznější experty na Ukrajinu a "odborníky na Ukrajince". Stále o nich bez nich.

Naštěstí mám ve škole několik Ukrajinců, díky nimž jsem aspoň zjistil, že problém je daleko složitější než jak nám ho tu podávají. Mám dojem, jako by média vyráběla jakousi iluzorní realitu. Bojí se objektivity. Vlastně i lidé už se bojí vyjádřit svůj názor.

Nedivím se tomu. Ačkoli proti Ukrajincům vůbec nic nemám, stejně jako nemám nic proti obyčejným Rusům (kteří se na škole taky vyskytují), tak jedni už mě mají za prokremelského trolla (a už mě nečtou) a druzí mě mají za skrytého elfa (a už mě nečtou), protože nesdílím jejich vizi antiLGBT ani nenásleduju jejich "všeslovanské prvomájové výzvy". Tyhle zkratky už tu v historii byly.

Zdá se, že TABU je právě ta objektivní realita.

(Ale co se tomu pořád divit, vždyť je známo, že pravda umírá ve válce jako první.)

Poslední Putinova diskotéka :-)

(přiznám se, začal jsem sjíždět ruskou muziku na základě lajků jednoho svého ukrajinského studenta.. tohle je celkem stravitelné, ale publikovat jeho oblíbený hardbass tady nebudu, pochybuju, že je tu nějaký gopnik :-))

youtube.com/watch?v=xvGMys5Cgk

Jan Molič boostnul

V německých novinách jsou články o výhodách #fedivers a #mastodon, tak v českém tisku se řeší anonymní účty na Twitteru

sueddeutsche.de/wirtschaft/mas

Právě jsem identifikoval klíčový problém: nikdo už nic nedělá :-) Lidi mají pocit, že si stačí někoho zaplatit a ten to zajistí. Jenže pomalu už není kdo. Teda za rozumné peníze.

Na vině je asi blahobyt. Ten je však postaven hlavně na práci předchozích generací. Čili jíme ovoce, o stav sadu se ale nikdo moc nezajímá, řekl bych.

Měla pravdu Krnáčová, když tento fenomén pojmenovala: zpovykaní pražáci :D

Jan Molič boostnul

#2613 Bad Map Projection: Madagascator 

The projection's north pole is in a small lake on the island of Mahé in the Seychelles, which is off the top of the map and larger than the rest of the Earth's land area combined.
xkcd.com/2613/

30. ledna 2022
Bidenova administrativa nečekaně zasáhla do možné spolupráce států v oblasti východního Středomoří. Změnila totiž názor na plynovod, který by přiváděl plyn z tohoto regionu na evropský kontinent. 
...
Co přesně stojí za změnou amerického stanoviska, není úplně jasné. Může jít o ochranu zájmů amerických exportérů zkapalněného plynu do Evropy nebo součást Bidenova obratu k zelené energii, případně o pokus získat Turecko zpátky na americkou stranu.

irozhlas.cz/komentare/spojene-

Jan Molič boostnul

I'm pleased to note that even dolphin.town, my Mastodon server where the only letter you are allowed to post is "e", has seen increased activity in the last few days.

Thanks Eeeeelon!

.. koukam zmena titulku clanku, plyn se zastavuje take do Bulharska. Cimpak asi Bulhari Rusy nastvali? To taky nechteji platit v rublech? (A do toho ti proradni Svycari, kteri vetovali vyvoz zbrani Nemecku. Cili on ten plyn mozna tece az do Svycarska?) Vsak se jeste ukaze, kam tece (ci netece), i to kdo s kym valci (ackoli oficialne nevalci), ve valce, ktera vlastne ani neni valka, nybrz jen specialni operace...

Zobrazit vlákno
Jan Molič boostnul

.. vsak my ty zasobniky naplnime aspon z 80%, jak chce urednik. Minimalne do roku 2035. Nebo 2050. Nebo tak nejak :-)

Zobrazit vlákno

Mám to číst tak, že RF zavřelo kohoutky Německu pro výstrahu za jeho politický obrat? Ten plynovod tam totiž ve finále vede. Jako důvod se to ale podává tak, že Poláci nechtějí platit v Rublech. novinky.cz/zahranicni/evropa/c

Jan Molič boostnul

RT @PetrHonzejk@twitter.com

V rámci Chytré karantény stál jeden odchozí hovor až 435 Kč, celkově na call centra šlo 40 procent z celkových 387 milionů korun, konstatuje NKÚ. Babišova "chytrá karanténa" připomíná spíš chytrej tunel. nku.cz/cz/pro-media/tiskove-zp

🐦🔗: twitter.com/PetrHonzejk/status

Zobrazit starší
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz a též ocsidf3dyfjimqrjg7smwcjgxtaputeoj7he2qtgox3sy45licgx6iid.onion