Zobrazit novější

Syndrom 24/7: zajímalo by mě, jestli to máte taky tak: asi deset let jsem fungoval v režimu permanentní pohotovosti (dohled nad servery), čímž jsem si vypěstoval reflex, že teď, kdykoli zazvoní mobil, tak mi naběhne adrenalin a zrychlí se puls. Zvuk vibrací je úplně nejhorší, kvůli tomu už odstraňuju ten vibrátor z mobilu. Navíc poškozený spánek, kdy mě probudí kdejaký zvuk. A to i přesto, že tuhle pohotovost už přes osm let nemám. (Trochu závidím lidem, kteří jsou šťastní, když jim zazvoní mobil nebo přijde zpráva - naopak v takových situacích mě jako první napadá, "kdo zase co chce?" :-))

Na info.cz má nový podcast Alexandra Udženija. Jmenuje se DYCKY PRAHA.

Tahle osoba již dokázala, jakou je milovnicí Prahy: nechala během jednoho týdne zbourat světově unikátní dřevěný lední stadion na Štvanici. Byl to první stadion s umělým ledem v Čechách, kde bylo mimochodem nejlepší bruslení v Praze.

Nojo, DYCKY PRAHA. Haha!

P.S. výroba mediální hvězdy začala, je asi nutno vylepšit image než ji uvidíme ve vysoké politice

kverulant.org/cases/stvanice-n

Řeším jednu záhadu: pamatujete jak po revoluci v Brně prodávali korbáčiky? A vedle se hrály skořápky. Taky se na ulici daly sehnat pečené kaštany. To byl takový genius loci mezi nádražím a priorem. Mám pocit že už to vymizelo. (Ovšem nemůžu pořád přijít na to, proč to bylo jenom v tom Brně...)

Satira a fikce se stává čím dál víc skutečností:

"Dobrý den, jako třídní učitel E3 bych Vás chtěl poprosit o pomoc s hledáním třídní knihy této třídy. Žák, který má na starost její "přenos" ji nechal odloženou před prosklenými dveřmi elektro-laboratoří ve třetím patře a když se po pěti minutách vrátil, už tam nebyla a od té doby je ztracena."

To se musí vyšetřit.

Jan Molič boostnul
Jan Molič boostnul

Ty karanteny jsou nanic, stejne jako vyhazene miliony za antigenni testy, kdyz do 14 dni to maj stejne vsichni. Skoda, ze se za ty miliony nepostavi treba par plaveckych bazenu. Dohromady uz je to tolik vyhazenych penez, ze by se z toho dal postavit i ten Temelin :-D

Jan Molič boostnul

.. jo a jeste jedna vec: covid uz neni tema. Tema je: 20 tisic mesicne a najem 14 tisic bez energii.

Nepamatuju si, ze by pred volbami nejaka strana rikala, "budeme zdrazovat". Nebo "budeme zvysovat dane". (A ze jsem takovou stranu hledal, protoze takove bych dal hlas, nebot ekonomicke dopady covidu mi byly jasne uz od zacatku pandemie.)

Naopak. Pamatuju si, jak jsem v ruce drzel noviny SPD, kde se primo psalo, ze zvysovat dane nebudou. SPOLU jakbysmet. Pirati se cosi odvazili naznacit a dostali od nich po hube. Odvolali.

Ted si muzou organizovat petice proti plosnemu ockovani, s nimiz treba i souhlasim, jenze vidim, ze se snazi vytezit to stare tema "covid", ktere ale uz neni _tema_.

Bohuzel, v te klicove veci lhali a lzou dodnes kdyz hazi spinu na vladu a tvrdi, ze by na jejim miste delali snad neco jineho. Proto uz tehdy nemeli muj hlas a ani ted ho mit nebudou.

Lhari jsou to vsichni.

howgh :-)

Tak zas budou delat, ze to maj pod kontrolou a hrat si na dulezite pri vyhlasovani pravidel, jenze jestli ma ta vec R >10, tak zadna karantena ani pravidla nepomuzou. Naopak vsechno paralyzuji jako v Britanii.

Stejne nakonec nezbude nez to pustit, dej se co dej.

No a uz dost o covidu. Rekl jsem si, ze to nema cenu resit, a to ani z pohledu vlady ani z pohledu meho. Protoze ta vec se proste stane.

Zase pry proudi Jamalem plyn opacne,ted dokonce jeste rychleji. Nejsem expert, nicmene to ta trubka nema ventily? A neco ten plyn asi cerpa? :-)
Mam pro to vysvetleni: prodejem plynu z Nemecka do Polska asi provadi EU "snizeni zavislosti na Rusku", a to v predstihu jiz letos...

Jan Molič boostnul
Jan Molič boostnul

#Bitcoin singlehandedly undid ALL the environmental good of electric vehicles in 2021, and consumed almost 2X as much energy as in 2020.
twitter.com/Cord__/status/1477

Jan Molič boostnul

@mig
Problém mafií tu byl vždy, protože mafie je jen základní jednotkou vlády.

Problém je, že zatím co v menších skupinách šlo vnímat společenské dobro jako jeden z cílů těchto organizací, s náhlým nárůstem populace a zničení společenské jednoty už necítí mafiáni potřebu chránit okolí ve kterém žijí.

Jan Molič boostnul

I also note that the Linux Foundation doesn't appear to have a presence in the Fediverse or on any open platforms, instead choosing only to use the centralised proprietary technologies of their board members' employers.

Jan Molič boostnul

Jakmile přejde epidemie omikronu, opět se zjistí, v jaké dlouhodobé epidemii - legálního zločinu - žijeme. Říkám si, bylo tomu tak vždycky nebo je to záležitostí posledních 30 let? Tenhle stát je vnitřně sabotován. Mám pocit,že to nabírá na rychlosti. Za komunistů byli také papaláši,jenže rozkrádačky se dělaly v menším měřítku. Teď už to vypadá nezastavitelně. Je to strukturální průser. A jediní kdo ho snad chtěli řešit,byli piráti. Ale posrali se a už jsou z kola venku. kverulant.org/

Jan Molič boostnul
Zobrazit starší
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz