Zobrazit novější

"Na místě je spíše položit si otázku, jak to, že nejsou nemocnice ani po roce a půl připravené a nemají extra personál."

novinky.cz/komentare/clanek/ko

Jan Molič boostnul

So, what are your plans for holidays?

Friend 1: Drinking
Friend 2: Gaming
Friend 3: Rest

Me: Watching a lifestream of closed doors...

:omegalul: Just joking.... I don't have 3 friends.

Jan Molič boostnul

#Germany #Energiewende today 15:00, #renewables at nearly 0% capacity, carbon intensity of 532 gCO2eq/kWh - they call themselves “leader in decarbonization” and next year they plan to switch off 8 GW of low-carbon #nuclear 😲

K zavedení rakouského modelu covidových opatření je podle právníků potřeba vyhlásit nouzový stav :-D

Lockdown pro očkované není správná cesta, prohlásil Vojtěch. A doprele.

"Nový přístroj pro korektní jazyk přehluší nevhodnou mluvu sirénou"

Znáte ten pocit bezmoci, když vám youtube zabanuje video? Zejména když se to stane na základě křivého zhodnocení obsahu nějakým automatem?

Je to sice banalita, nějaké video, jenže na něm byl třeba záznam vaší práce, něčeho co umíte, do čeho jste investovali čas a co je pro vás důležité. Máte pak pocit, že youtube popřelo něco z vás.

A nemáte dovolání. Není kam. Leda kliknete na odkaz pro přezkoumání, za týden vám opět pošlou mail, že se tým shodl na tom, že na videu hate speach je. Žádné podrobnosti. Smůla.

Díky tomu jsem teprve nedávno pochopil, co to znamená "cenzura". Jak se cítili lidé za minulého režimu, když jim nebylo umožněno se projevovat.

Moje generace už tohle nezažila, od začátku žije v době, kdy může říkat téměř cokoli a dokonce pro to najde posluchače. Tudíž nerozumí pocitu bezmoci. Tedy až dosud.

Jo a mimochodem, taky už naprosto chápu lidi, kteří teď odmítají očkování. To co proti nim státy dělají, musí vyvolávat úplně stejné pocity bezmoci, nebo spíš naprosté pocity bezmoci. Myši zahnané do kouta. Přitom z hlediska biologie a přežití lidského druhu by právě těmhle lidem měl patřit náš dík za to, že rozbourávají jednolitost, jednonázorovost, protože v přírodě přežije jen to, co zvolí pestré strategie přežití, nikoli tu jedinou nejlepší.

Ale což. Už to tu jednou bylo a bude to tu zase. Nakonec, již dávno to popsal Orwell v románu 1984.

novinky.cz/zahranicni/svet/cla

uzavery pro neockovane, to je fakt hnus.. let's make a deal: pokud se preplni JIP, necht jdou neockovani na radu az jako posledni, ale jinak lidi neomezujme! navic JIP preplnene nejsou a ti lide, kteri meli tezky covid, ti uz mezi nami taky nejsou.. takze se to podle me dost prehani a situace nebude tak tragicka.. nejsem typicky antivaxer,ale nemuzu nevidet, jak se politikum jejich moc zalibila..

poznamka: prevoz nadrze samozrejme vyzaduje elektromobil ci jinou trvale udrzitelnou formu dopravy (kun, osel, apod.)

Zobrazit vlákno

OZE reseni pro pripad krachu dalsiho dodavatele energii: koupit v hornbachu tepelne cerpadlo, zahradni cerpadlo, elektro centralu, 2 IBC nadrze, hadici a mineralni vatu. Jednu z nadrzi naplnit vodou (klice od wc jsou k vyzadani na pokladne). Nadrz zaizolovat a oblepit izolepou, ta je pro zakaznikydostupna zdarma. Nechat ve vestibulu bezet tepelne cerpadlo a vodu v nadrzi zahrat. Nadrze prevezt domu, jednu vynest do bytu a precerpat vodu. Vystaci na temperovani bytu 1+1 cca tyden. Pote opakovat.

haha prej chteji zakazat krbovy kamna na drevo,ale nevsimli si,ze lidi zacali topit plasty.. tady u nas bych rekl,ze "neco je ve vzduchu" :-D

V bavorske Zelezne Rude maji pekne zeleznicni muzeum udelane z byvale vytopny. Na fotografii je videt dysna parni lokomotivy (odpadni parou se vytvarel umely tah komina). Jinak teda bavorska strana je ponekud mesto duchu. Penzion v Alzbetine se nachazi primo v nadrazni budove, zadny extra komfort, ale noc za 250 kc a prima linka z Prahy :-) Prostredkem te budovy prochazi statni hranice.

Jan Molič boostnul

How to escape many backslashes?
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Jan Molič boostnul

RT @jwz@twitter.com

Putting on my hacker hoodie to View Source. mhoye: Seriously, the Chrome team just landed a patch that lets sites block "View Source" right in the middle of the Chrome Dev Summit. (To everyone saying "this is just an enterprise policy": Look at the... jwz.org/b/yjtI

🐦🔗: twitter.com/jwz/status/1458521

Jan Molič boostnul

#2540 TTSLTSWBD 

Tomorrow's sessions will be entirely devoted to sewing machine rotary hooks.

stejně ty devadesátky byly dobrý.. sice na začátku se nevědělo co bude, ale ve vzduchu byl optimismus.. všechno bude, stačí počkat.. v podstatě taková bezstarostná doba.. (no hezky si to mozek zpětně všechno přibarvuje :-D ) youtube.com/watch?v=z8eyML2L8W

Jan Molič boostnul

@comatory jo, to bylo dobrý album! nicméně od tý doby mi českej hiphop přijde takovej zamrzlej, nebo že se snaží kopírovat západní styl a zní sice ok, ale je to takový unylý.. témata mimo.. v Praze totiž nejsme žádný gangsta a kokain u nás šňupou spíš na Hradě, což není zrovna cool z hlediska hiphopu :-D takže snad kromě Prago union nevím o ničem současným, co by stálo za to.. produkce BigBoss je formálně dokonalá, ale přijde mi trochu prázdná - ale rád bych byl vyveden z omylu.. zaznamenal jsem třeba 7krat3, kterej má určitě velkej potenciál, nicméně to je spíš RnB než hiphop..

P.S. nechápu, že tu ideu "filesystém = balíčkovací systém" dosud žádná velká distribuce nepoužila; v kostce jde o to, že každý program je kompletně nainstalován ve vlastním adresáři, např. /Programs/Bash/4.4 a odtud vedou symlinky do adresářů kde se hledají knihovny a binárky. Má to výhodu v tom, že může koexistovat více verzí programu. A odinstalace? Prostě smažete adresář /Programs/Bash/4.4 a odstraníte symlinky z /lib a /bin, které už nikam nevedou! Fakt stupidně jednoduché (a asi proto dosud nepoužívané :-D )
gobolinux.org/at_a_glance.html

Zobrazit vlákno
Zobrazit starší
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz