Zobrazit novější

I have a dream. One day, Facebook will be infiltrated by a group of hackers which will ensure to make the outage permanent.

Jan Molič boostnul

RT @Mikiferjencik@twitter.com

Pojďme udělat z daňových rájů hlavní téma českého předsednictví Evropské unii. Nutná podmínka je vyměnit toho ulhaného pána, který nám bohužel aktuálně vládne.

🐦🔗: twitter.com/Mikiferjencik/stat

sometimes I go to the place where they collect old electronics to find some spare parts.. with a little work you can assemble a working microwave, last time I needed a magnetron for mine, but I found a very nice one with a grill, so I took it too.. and I found that it was fully functional, only had a damaged paint on top.. inside it was completely clean, obviously never used (someone probably cleaned out the basement or so)..

I guess it's different in the US, in the Czech Republic everything isn't always functional, but it's at least in a state that it works after minor repairs.. apparently people deal with it.. they don't want to give it to you (because of the garbage law), but they definitely have a deal with someone.. I've seen a van full of electronics left there.. someone repairs it and sells it online probably..

Odorik je bezkonkurenčně nejlepší operátor, jakého jsem poznal.. zejména tím, že účtuje platby zřetelně, třeba když dobíjím kartou 500 kč, tak mi to chce strhnout 505 kč -> čili je vidět, že transakce gopay stojí 5 kč.. nebo platba 250 kč za přenos čísla k odoriku - to mi taky přijde fér, protože nějakou režii to jistě má.. ostatní operátoři tyhle položky rozpočítávají do cen tarifů, což pak ale není průhledné.. no a počítání hovorů po sekundách je bezkonkurenční výhoda..

babisjelhar.cz, 100lzi.cz, neschopnostzabiji.cz, ...

super.. ale to jaký Babiš je, přece dávno víme!

donekonečna opakovaná pravda je otravnější než donekonečna opakovaná lež

mě by spíš zajímalo, co s tím?

opozice říká, že jediná možnost jsou volby.. dobrá, ale u těhle voleb to bude spíš znouze ctnost (a ještě k tomu bez hudby :-))

vidím to tak, že skrze strany/hnutí cesta už nevede.. systém se udělal nereformovatelným.. všichni ti lidé, co chtěli něco měnit, nakonec končí paralyzováni mediokracií.. plýtvají energii v nesmyslných válkách, vyvracení hoaxů.. jejich kampaně se důležitým tématům vyhýbají, protože by je jinak voliči nemuseli zvolit..

pokud chcete něco opravdu měnit, ukazuje se mi jediná cesta: dělat přesný opak; vyhnout se youtubům, twitterům, stranám.. nechat divadlo hercům..

vytvořit paralelní struktury, něco jako thinktanky (postaru lóže), kluby pátečníků, Havlův Hrádeček.. znát lidi osobně..

(tady u nás v zahrádkářské kolonii už se na tom maká :-D )

hovinky.1984.cz/konspirace/svo

tak vám nevím, ale nějak se mi zdá, že se architektura zasekla.. jako ne že bych neměl rád funkcionalismus (naopak).. nicméně srovnejte tuhle novou vilu v Troji a vilu Tugendhat, která vznikla před 90 lety..

v době, kdy lze beton vytvarovat do téměř jakýchkoli tvarů, tak se pořád stavějí krabice.. krabice nad krabicema.. a krabice zapuštěný do jiných krabic..

kromě toho se taky stavějí krabice tam, kde zastíní původní dobrý funkcionalismus, třeba vedle Barrandovských teras.. to co tam vyrostlo (to vpravo), jako by říkalo, že pan Architekt je sebestřednej arogantní narcis bez trochy respektu k prostředí i okolním stavbám..

novinky.cz/bydleni/tipy-a-tren

Jan Molič boostnul

@mig Little known fact is that printing was the leading reason in Teige and Nezval's disagreements, which lead to the dissolution of the Czechoslovak Surrealist Group in 1938. While Teige was hesitant to adapt to the soon to be Common UNIX Printing System (mostly annoyed by Bohuslav's Brouk high consumption of ink), Nezval welcomed the progress with open arms, as shared printers were clearly the future of the communist revolution.

tak prej Ceska posta stavkuje, ale neni to videt :-D

pirati & Dostal: vzdyt ma pravdu,nikomu do toho jeho ockovani nic neni.. ale jak vidno, zradil.. nezastava totiz jediny spravny nazor.. samozrejme, kazdy se k tomu muze na foru vyjadrit, nicmene zacit se o tom hadat tyden pred volbami (media si toho vsimnou), to je jako dat si vlastnaka primo do kouli..

Jan Molič boostnul

Pobavilo: „To, že jsme byli dosud příliš hodní na Rusy, Nory, Alžířany, je naše chyba. Musíme být tvrdí odběratelé,“ říká v rozhovoru pro Radiožurnál Václav Bartuška, zvláštní velvyslanec Česka pro otázky energetické bezpečnosti.

Jak se to dělá, být tvrdým odběratelem?

Jdu si došlápnout na LIDL.

Tak. A už o tom píší i novinky: zásobníky plynu jsou prázdné. Prý celý svět bude bojovat o plyn. Ne, to především my a proč? Protože Gazprom. Můžeme na Rusko štěkat sebevíc, jenže silnější pes mr*á. Je to asi záměr, že nám toho sem pouštějí tak málo - to je fuk. Jsme naprosto závislí. Jo a teď se Rusko vyřadilo z kontraktu na Dukovany. Tam jsou taky ruské palivové tyče. Mimochodem... Ne, zas takový fatalista nejsem, jenom mě přijde strašně vtipné, jak to najednou vždycky všichni zjistí a ještě dlouho se nic neděje a teprve až bude doma zima, tak se to začne totálně panicky řešit. novinky.cz/ekonomika/clanek/mo

tenhle díl Republiky Blaník je tak nadčasový! "Miloš exnul." youtu.be/M2eN9g62bOA

Politici: dane zvedat nebudeme. ( zavedeme nove :-))

LOL na novinkach se rozjela diskuse.. lidi se muzou posrat,ze by snad nekdo chtel danit prazdne byty..zvykejte si,statni pokladna je prazdna,bude to.. a vubec,vsiml si nekdo,kolik se stavi bytu a domu,prestoze je nas porad stejne? tohle smrdi realitni bublinou.. ta stejne praskne,uz ted jsou nemovitosti v pohranici drazsi nez v Nemecku.. a ty plky o soukromem vlastnictvi? vzdyt je to chimera.. pokud stat nekontrolujete,tak nic nevlastnite.. az to splaskne, kupovat pod cenou budou novi feudalove.

Jan Molič boostnul

Čínská lidová republika začíná svět zahlcovat čínskými lidovými auty. "Svěží vánek" pro Volkswagen, pro Německo i Česko.
garaz.cz/clanek/cinska-znacka-

Zobrazit starší
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz