Zobrazit novější
Jan Molič boostnul

@mig @mikulas_peksa @vilda @marcel_kolaja @marketkag
Zde je, kde se pleteš :kekw: . Odpusť mi můj jistý tón, ale toto má ještě o jednu vrstvu víc.

Nejde o to, co si lidé myslí, ale o to, co si lidé myslí, že si lidé kolem nich myslí.

Proč si myslíš, že je povinné všude nosit roušky? Protože lidé, kteří se bojí viru nosí roušky. Tak jsi obklopen lidmi kteří se bojí. Ty se taky bojíš že? Všichni se bojí...

Ale zkus si ve vlaku roušku sundat a zeptat se kolem, jestli to někomu vadí. VŠICHNI si ji sundají a začnou se smát, protože jim dojde, že doopravdy je většinový názor pravý opak. Nikde ten strach nebyl, ale všichni vidí, že se všichni kolem nich "taky bojí".

SJW nesmysly mě tuto lekci naučily již dávno.

Jan Molič boostnul

I'm considering to organise a small decentralised tech event regarding next level peer 2 peer. Anyone up?

Jan Molič boostnul

@mikulas_peksa @vilda @marcel_kolaja @marketkag
Pokusím se vynechad v této odpovédi urážky, ale vaše minulá zpráva mi to opravdu komplikuje.

> Chápu, že se snažíte odargumentovat nějaký svůj pohled na EU

Ne, já se snažím komentovat svůj názor na omezování lidských svobod. Něco, co EU má opravdu v lásce, ale mám s tím problém i v česku. Tento zákon byl prosazen v EU. To je spolek, který by dle své podstaty se měl údajně starat jen o obchod v evropských zemích...

Velice rozumím, jak jste dosáhl tohoto názoru, ale já nenávidím EU protože omezuje lidská práva. Nevadí mi omezování lidských práv jen protože to dělá EU.
To je obří rozdíl.

> Pokud většina obětuje soukromí a svobodu snaze o "větší bezpečnost", tak to takto dopadne, je mi líto.

Toto rozhodnutí učinili politici, nikoliv občané. A jen politik je schopen říct, že lidé vlastně ani svobody nechtějí s úsměvem, během toho, co přihlíží, jak mafiáni z EU je berou jednu po druhé.

Já rozumím, že i vaše schopnosti jsou omezené, ale opravdu jsem nečekal, s jakou něžností přijmete i takto tyranické rozhodnutí.

Jan Molič boostnul
Jan Molič boostnul

I love České Dráhy. They're soooooooo far ahead of the rest of the world, it's unbelievable.

While philosophers across the world are still debating wether free will even even exists, České dráhy invented a comertially avaiable free will test.

If you buy a reservation for a seat, and whyle the train is nearly empty a homeless guy is sitting in the spot you've paid for. If you are capable of manifesting your free will, you will sit LITERALY ANYWHERE ELSE. But, a person lacking in the free will will argue with the homeless guy just to get the stinking seat a hobo was sitting in mere moments before.

Because the paper sais the seat is theirs.

T-Mobile: člověk platí měsíčně 550 Kč. Nabídnou mu slevu. Výsledkem je faktura na 950 Kč. Z nějakého důvodu je tarif náhle vyšší, z 550 Kč -> 1050 Kč (a ano, z toho je pak opravdu vypočítána ta sleva, poté stojí "jen" 800 Kč a navíc k tomu je připočítána "splátka zařízení" (které nevlastním) 150 Kč. Chce se mi dodat něco o kokotech zajebaných, ale nechci být vulgární.

Jan Molič boostnul

RT @TimSweeneyEpic@twitter.com

Google moving away from the open APK format to a proprietary Android app format locked to Google Play. Yet another way to preference their own store and stifle competition.
slashgear.com/android-app-bund

🐦🔗: twitter.com/TimSweeneyEpic/sta

Dlouhé roky jsem je ignoroval, ale dneska jsem se u nich zasekl.. na konec 80. let, a zvlášť když vezmu v potaz, jaký kolikrát stupidní humor tehdy běžel v silvestrovských pořadech, tak Cimrmani byli o několik levelů výš.. pořád mě ta jejich tvorba dostává.. někde jsem ještě četl, že prý to byli neherci.. no nevím, ale třeba tady Smoljak hraje naprosto přirozeně a dokonale..

youtube.com/watch?v=tYL3KbH2Qh

dnešní únik plynu v moři: hybridní válka už se nevyhlašuje.. dokonce má tu výhodu, že nikdo nemůže říct, zda k útoku vůbec došlo nebo to byla jen náhoda? podobně by se dalo hovořit o rozšíření covidu.. byl to útok-neútok.. válka-neválka? připomíná mi to newspeak 1984, i když ve své podstatě je to úplně normální postmoderna.. jedno je myslím si jisté, že se brzy dočkáme většího množství podobných útoků s neznámým pachatelem.. přihlásit se k útoku, to už je taky "morálka" minulosti..

Jan Molič boostnul

@JamesHeather I am interrested in peer-to-peer technology, therefore I have noticed that this kind of software does not work well on iOS.. for instance apps depend on push notifications which have to go through Apple's servers - but this is not p2p..

ASAP we need mesh networks.. "black boxes" which would interconnect via bluetooth/wifi/lora just by connecting them into electricity.

we need open hardware and open software phones like or , not to rely on Android or iOS, which are insecure on purpose.

we need serverless software to bypass surveillance tendencies.. for instance or .. communication programs which can't be easily blocked..

the sad thing is that big tech development is extremely fast, while opensource software development, which doesn't monetise anything and doesn't track anyone, is usually a matter of a few individuals doing it in their spare time..

what is happening in China is efficient and therefore it will spread to the rest of the world because capitalism is all about efficiency.. covid will only accelerate the transformation..

it's strange that the IT community, even though it's full of smart people, doesn't care about privacy at all.. it seems to me that these programmers are like hired slaves - there's no difference.. make money and shut up..

Firerox mobile: nový design, marně však hledám nastavení proxy. Většina doplňků pro desktop nefunguje. Defaultně to sdílí se společností Adjust, "naším marketingovým partnerem". Ach jo. Pokrok nezastavíš :)

tyvole voni to ještě ani nerozvolnili a už to zase přitvrzujou! :-D mě ta realita nepřestává fascinovat.. je mnohem lepší než nějaká zářná budoucnost nebo nějaká nudná minulost.. to co máme teď, to už je ono, to je to nejlepší divadlo, na který člověk může koukat s otevřenou pusou.. nejlepší komedie, nejlepší drama, nejlepší tragédie - současně..

Jan Molič boostnul

Mimo výborné muziky taky videoklip, kde je zachyceno bourání Žižkova.. youtube.com/watch?v=v4KAFMnn0R

Jan Molič boostnul

@marketkag Mám mezi trans dva známé. Prosím, neberte si je, ani jiné LGBT, jako rukojmí své politiky. Jak Zeman tak vy je zneužívate ve svůj prospěch, aniž byste jim dali možnost vyjádřit se, zda o vaši pomoc vůbec stojí. Oni totiž nejvíc stojí o to, aby mohli v klidu žít, aby si je nikdo nebral do huby a nezneužíval je k polarizování společnosti. Zeman, vy a další aktivisté věc zbytečně vyhrocujete, děláte z marginálií téma #1, nakonec to odnesou ale právě ti, za něž mluvíte.

Live audio broadcast: Is there a way how to synchronize multiple speakers, including bluetooth and mobile phones? Something that would use microphone to listen to it's own output and compensate delays so all devices will play the same sound at the same time? The goal is to do a decentralized rave party without any central soundsystem, so no authorities would be able to stop it. In a park in a city for instance. Imagine how much noise can provide 50 bluetooth speakers and phones :-)

T-Mobile: pokud k nemu cerstve prejdete, ve smlouve stoji "roaming 2GB" a predpokladate, ze to staci: mimo CR zjistite, ze se vam karta vubec nehlasi do site.. kdyz se vam podari nejak dovolat na linku tmobile, tam vam sdeli, ze jste si meli roaming aktivovat v CR a ze to mimo CR neni mozne..

Jan Molič boostnul

*Watching windows 11 reveal

First thing they mention? MOOOOORE compressed updates, that are still extracted on background. BITCH!!! Do you realy want me to suffer that much? This is the POLAR OPPOSITE of what was everyone asking for.

Design obviously made to copy MacOS as much as possible -_- What a way to loose the prestiege. How can I like windows, when even microsoft is too ashamed to keep their design. (4th re-design of UI in last 4 windows versions...)

Multi-monitor support sounds nice... Amazing they finally took time to take a look at a feature that most users have been using for lat 15 years.

Teams integration directly to windows... How much bloatware can they fit in that shit? Didn't they try this with skype already? It was a disaster.

Widgets again? How many times can they add and remove the same feature over and over again? Not to mention, that the new propaganda page is seriously tone deaf.

It seems obvious, that they're trying to mine the users in the same way the android is mining phone users. :MonkaChrist:

JESUS FUCKIN CHRIST!!! If you're going to be talking about how personal this is to you, and how you LOOOOOOVE gaming, at least try pulling your eyes from the teleprompter for a single second. Not only do you look like a psycho, but I'm not sure if you have problems reading it, or if you're thinking "Who the fuck wrote this shit?".

Yeah... a color filter... That's exactly what I needed for gaming... -_-

Android apps with amazon web store... :blobvomiting:

Česká pošta začne od září doručovat lidi

Od září letošního roku zprovozní Česká pošta ve spolupráci s Českými drahami přepravu osob. Bude doručovat osoby obyčejně (evkvivalent 2. třídy) i doporučeně (ekvivalent 1. třídy). Mluvčí ČD, Jarmila Pokorná, sdělila, že obě varianty by měly být v pilotní fázi za jednotnou cenu. „Pouze přeprava nadměrných osob bude zpoplatněna dle tarifu Neskladný balík,“ doplňuje.

hovinky.1984.cz/cechistan/cesk

Zobrazit starší
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz