Zobrazit novější

Všímám si, jak teď tzv. pravičáci jako jeden šik odsuzují Palestince. No budiž, problém je to tam komplikovaný.

Jde mi ale o něco jiného; vůbec ne o Palestince a Izrael, ale o to, že mnoho lidí píše v jeden moment na úplně stejné téma úplně stejné názory. Zejména když to téma má pramálo společného s pravicovou nebo levicovou orientací.

Pozoruju taky, jak se ta témata mění v čase, jak jsou v jeden moment všude _stejná_.

Levičáci to samé. Mají zase svoje témata a ta se taky mění v čase a zase, v jednu chvíli jsou _stejná_.

Až si říkám, kdo ta témata lidem implementuje do hlav? Je to nějaká propaganda? Nebo je to názor skupiny? Nebo oboje?

Zrovna tohle téma Palestiny má spíš než s politickou orientací něco společného s prosazováním věcí silou. Evidentně je to pro určitý druh lidí jako magnet. Možná z toho cítí sílu skupiny a ta jim imponuje.

Je až fascinující, jak málo lidí je vůči tomuhle "programování" odolných. Většina považuje ty názory za vlastní, individuální, ačkoli jsou to názory skupinové. Byli by se o ně bili do krve.

No čím dál víc chápu, jak mohou fungovat války. Lidé jdou proti sobě a stačí jim něco nakukat do hlav. Je to tak snadné. Rozděl a panuj.

I turned off notifications completely.. most applications are just a security hole.. I did not understand, for example, why in google play there are about 1000 applications doing "pedometer", but I did not find one that would suffice the rights to the gyro sensor.. (maybe it's just better "to walk" :-D)

for me, for example, is also very annoying the sound of vibration.. unfortunately it is not possible to set the phone not to vibrate when it is lying on the table.. maybe an app is needed for that? and is there an app without ads? :-)

maybe the time will come when I drop the box.. it will be the best adblock ever.. and then i will try to live again non-instantly but Now..

Už přes hodinu jsem se zasekl u starších článků d-fense na téma takzvaných zmrdů (jedná se nikoli o nadávku, ale o pojem, charakteristiku určitých lidí, viz též jeho článek "zmrdi I - zasvěcení" z roku 2001).

Musím říct, že k smíchu už mě dlouho nic tak nepřivedlo jako tenhle, rok 2004..

"Brainstorming = proces limitně vedoucí k vybrání té největší možné kraviny ze všech možných velkých kravin.

... Brainstorming je proces, při kterém si zmrdi sednou a vzájemně na sebe vysypou obsahy svých hlav. V překladu to znamená cosi jako „bouření mozků“, ale protože zmrdi toho v hlavě mají pomálu, připomíná to spíše mlácení prázdnými kokosáky o sebe. Výsledkem brainstormingu je jediný výstup, který se souhrnně jmenuje píčovina. "

dfens-cz.com/zmrdi-ix-newspeak

Uvažuji, kolik peněz odchází z ČR firmám jako VISA a Mastercard, když obchodníci běžně platí 3% z transakce při použití karty. Němci byli zřejmě chytřejší, už dávno mají vlastní systém VPay, před pár lety vůbec nebylo běžné, aby člověk získal debetní kartu, která bude fungovat v bankomatech bez VPay. Jinými slovy, jakou "daň" platíme ročně jen kvůli svému pohodlí platit bezhotovostně?

V pražské MHD se bude opět nastupovat dveřmi

Cestující budou moci od pondělí 17. května do všech tramvají a autobusů MHD opět využívat k nástupu dveře. Ve středu to sdělila Hana Pohanová z odboru umělé inteligence Dopravního podniku (DPP). Nadále zůstává v platnosti omezení pro převoz jeklů. "Není dovoleno převážet jekly ani maskované za dětské kočárky," pokračuje Pohanová. Cestující, u nichž bude nalezen jekl, budou neprodleně vykázáni z přepravy na nejbližší zastávce, v případě zastávky na znamení i bez nutnosti znamení. Cestující poté opustí vozidlo. "Dveřmi," uzavírá Pohanová. Chaotická linka č. 24/28, jedoucí ze směru odněkud-někam, zůstává i nadále v provozu.

Maskot je zřejmě důležitý pro úspěch projektu. Platí to i o mastodonu. Zažil jsem, že když firma nahradila maskota "profesionálnějším logem", šlo celé její podnikání do háje, protože zmizelo nadšení, které nelze nahradit ani vyšším platem.

Dneska jsem si navíc uvědomil, že podobný princip lze vysledovat u automobilů. Ty mají "xicht"; buď se mračí nebo se smějí. Špatný facelift dokáže odradit zákazníky, přestože uvnitř to je pořád stejný stroj, který pořád stejně dobře plní svou primární funkci, totiž vozí.

Maskot je tedy něco víc než jen fakt, že obal nebo tvar prodává. Je to personalizace značky, kdy si člověk bere věc víc za svou než jak tomu doopravdy je. Je to docela iracionální, nicméně funguje to na dospělé stejně dobře jako na děti fungují plyšáci.

HEIF formát je již běžný v mobilech u Google i Apple, přesto asi není linuxový program, který by byl s to ho prohlížet. GIMP ano, ale ten není na prohlížení vhodný. Jedna z častých odpovědí v diskusích je, zkonvertujte to do jpegu :-) Čili vymyslí se formát lepší než jpeg, aby se to pak do něj konvertovalo...

Nová pravidla pro návštěvy hospod: vlk se nažral a hygienička zůstala celá.

L460.. jsem spokojen, i když staré thinkpady měly lepší klávesnici (ne tak ploché klávesy a měly mezi nimi výraznější mezery).. nicméně celkově pořád ok.. u jiných notebooků mi chybí trackpoint, protože jsem si na něj zvykl, člověk nemusí dát ruku z klávesnice a vlastně skoro ani nemusí hnout prstem.. DELLy mají trackpoint taky, ale na DELLech jsem se s nima nikdy nějak nestrefoval (je možné, že to je jen o nastavení rychlosti a citlivosti).. co se týká provedení, tak se k němu nechovám moc dobře, ale nezaznamenal jsem, že by něco někde prasklo, už je mu skoro 6 let a pořád nemám potřebu měnit.. i když teda pokukuju po těch tenčích, třeba T14..

konečně jsem si našel čas pohrát si s tím jabberem.. rozhraní jsxc je rozchozeno na xmpp.1984.cz/ a aspoň u mě funguje včetně OMEMO šifrování.. teď už zbývá přimět ostatní známé, aby si nainstalovali třeba quicksy.im

Už se nedivím youtube, že má snahu cenzurovat obsah. Právě jsem musel zrušit několik uživatelů na peertube.1984.cz a vypnout možnost registrace. Provozovat žumpu zdarma nehodlám :-)

Bohužel je to důvod, proč se alternativy youtube asi nikdy nerozšíří. Ty alternativy by musely fungovat jinak - ne jako sdílený server, ale jako aplikace, které si každý nainstaluje na vlastní zařízení (podobně jako kdysi Napster nebo Emule). Jenže už i k tomu jsem skeptický. Totiž to emule pořád existuje, přesto lidi dávno už radši platí uloz.to a nahrávají obsah tam.

Boj s monopoly zdá se být marný.

Jan Molič boostnul

Pět vojáků, tank a větroň. Praha slaví Den vítězství

Navzdory pandemii se v neděli v Praze koná tradiční vojenská přehlídka k 76. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce. Na náměstí Václava Havla se představí pět vojáků USA a blíže nespecifikovaný jeden kus vojenské techniky, zapůjčený ze skladu hmotných rezerv Čáslav. Přeletět nad ním má strategický větroň L-21 s primátorem Hřibem na palubě. O výsadek se postarají čeští parašutisté. V případě nepříznivého větru skočí z Národního divadla. Všichni vojáci jsou očkovaní proti covidu, pilot bude mít respirátor.

Jan Molič boostnul

To by mě zajímalo, proč od 10.5. nadále zůstávají zavřené bazény. Pro lidi s bolestmi pohybového ústrojí je plavání blahodárné. Ta pravidla navrhují kokoti. howgh

Tak mám artrózu palce u ruky, a to asi kvůli mačkání CTRL a ALT. Ty klávesy se totiž nacházejí pod dlaní, takže člověk musí nepřirozeně vybočovat palec. Když to děláte přes dvacet let, vybere si to svou daň. ALT i CTRL by přitom mohly být umístěny blíž středu klávesnice, na úkor zbytečně dlouhého mezerníku. Vlastně - proč je mezerník tak dlouhý? Stačil by jen mezi klávesami VBN, mezi C a V by už byl ALT a pod C CTRL. Na druhé straně by naopak mohla být klávesa WIN namísto druhého ALTu. (Asi byl záměr, mít CTRL i ALT na obou stranách, aby se kombinace kláves mačkaly obouruč. Jenže i tak je to hodně nepohodlné. Pokud nepoužiju palec, musím je "lovit" prsteníčkem nebo malíčkem, a to vůbec není ergonomické, zvlášť když se používají často.) Na dotaz "ergonomická klávesnice" mi to nenachází jedinou, která by měla kratší mezerník.

Jan Molič boostnul

Vůbec je zarážející, že se posuzuje hluk, množství ozónu, vliv na vsakování dešťových vod, migraci zvěře.. ale estetická stránka věci, genius loci, není žádný argument. Přitom lidi pak právě za tím geniem loci jezdí až kamsi do tramtárie, kde to ještě není poškozené a neváhají kvůli tomu vydat nemalé peníze.

Zobrazit vlákno

Nevíte někdo, jak se Piráti stavějí k jižní variantě okruhu Prahy SOKP 519? Aneb k trvalému znehodnocení jednoho z nejhezčích míst Prahy? rozumnadoprava.cz/SOKP519/

Zobrazit starší
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz