Show newer

Tak a máme tu zase jednu velikou kauzu, která naprosto šokujícím způsobem odkrývá to, co už všichni dávno vědí. Myslím ty Vrbětice. Očekávám, že z toho teď někteří nebudou čtrnáct dnů spát; čtrnáct dnů proto, že kauza poté vyšumí. Novým tématem bude, kdy pojedou Češi do Chorvatska a za jakých podmínek. Prostě my to se svými pěti pandury Rusům nandáme, pokud se ovšem do cesty nepřiplete nějaká Fabie..

pozor kdo používáte PipeWire. Po poslední aktualizaci se značně změnily jeho konfiguráky. Výsledkem bylo, že s těmi původními pipewire najel, ale "visel" bez jediné chybové hlášky. Když jsem zvýšil log.level, tak to psalo, že se nachází v main loop, ale nic nehrálo. Je nutno přenést nastavení do té nové konfigurace.

Mobile applications: I would like to be able to show them fake contacts instead of mine, fake gps instead of real location or fake gallery, etc. Now there is only possible to completely disable / enable those permissions. Furthermore, if it were possible to restrict access only to selected directories and not to the entire SD card. And also to allow applications to limit network usage. The firewalls I've seen solve this by routing everything to their servers and processing it there - that's even worse from a security standpoint. So far, the only way is probably Xprivacy, which requires Xposed, but it requires a rooted phone and somehow I couldn't go over Magisk. Some tips?

o organizaci Kverulant jsem dosud neměl ponětí.. jejich činnost se mi ale líbí, viz třeba toto, kverulant.org/cases/crab-nejve

nomen omen? "podle ukrajinské rozvědky celkový počet ruských vojáků dosáhne 110 000, informuje Anna Pogrebna" ...

Ten náš prezident Zeman je stejně fascinující. Řeklo by se, starej vetchej dědek, navíc na vozejčku... ale sedaj si před ním na prdel úplně všichni, od Babiše přes ODS po Piráty.

Začínám být paranoidní. Mám nový telefon a když jsem teď chtěl něco nahrát, aplikace hlásí chybu, že je mikrofon používán jinou aplikací. To je zralé na instalaci lineageos.

Inicializace zážitku? No to jsem na to teda zvědavej. Snad to odinstaluju dřív, než se zinicializuje.. Aneb Nový telefon, nové utrpení...

Fakt, že pračka žere ponožky, je známá věc. Mám dvě tašky, v jedné jsou bezpárové, v druhé párové. Hádejte, která je plnější. Hlava mi to nebere. Bylo by to dobré téma na vědecký experiment, ale mám pocit, že to bude něco s kvantovou fyzikou, totiž když to začnete pozorovat, neztratí se ani jedna. Že by to teda byl aspoň důkaz existence červích děr?

Jan Molič boostnul/a
Jan Molič boostnul/a

#humor
John Cleese Says He’d ‘Like To Apologise’ For ‘Monty Python’ Sketches Making ‘Fun Of White English People’

John Cleese wrote on Twitter that he'd "like to apologise" for "Monty Python" sketches that made "fun of white English people."

dailycaller.com/2021/04/13/joh

Bude se to zdát neuvěřitelné, ale tohle byla tehdy světově konkurenceschopná hudba. Jindřich Parma a skupina Hipodrom, tuším v roce 1990. Jsem rád, že mám tu desku, vžycky mi připomene Československo.. osmdesátky.. podle mě to byla úžasně uvolněná doba a do té muzky se to zakonzervovalo.. No a to 'eyheeen', to je sampl rakouské zpěvačky Goldie Ens, jíž Parma produkoval desku.

youtube.com/watch?v=aAQPZpDKrn

Jan Molič boostnul/a

Vzdělávací okénko.

RT @ondrakucera@twitter.com

Kdybyste někdy někomu chtěli vysvětlit, co to je databázová transakce a jak její absence může vést k nekonzistentním datům, aniž byste používali pojmy z IT, tak to je třeba to, když odvoláte ministra a následně zjistíte, že jeho nástupce to nechce.

🐦🔗: twitter.com/ondrakucera/status

Rozbehal jsem ejabberd s video hovory, nicmene to preklopim do prosody+coturn. Ne ze by byl ejabberd spatny, ale je to presne ten all-in-one software, ktery nemusim. Nechapu totiz, proc se porad znovuvynaleza kolo? Proc to umi web server, kdyz mame apache/nginx. Turn server. ACME. Rotovani logu... Tohle vsechno by (v unixu) mely delat samostatne programy, kazdy jen svou praci, zato dobre. Furt se opakuje stejna chyba navrhu. Dalsi priklad toho: systemd.

Jan Molič boostnul/a
If you're annoyed by the shit #Signal is doing, don't switch to the next centralized thing. They all tend to go bad after a while and you can't do anything about it. Use decentralized messengers instead, like #XMPP, #Matrix or #Deltachat. Federated protocols like them can't add features unless a lot of people agree.

Pořád jsem nepochopil, jak je možné, že Praha je na tom s covidem dlouhodobě dobře. Teď se "nemohlo" cestovat mezi okresy, zatímco v Praze se setkával víc než milion lidí. Člověk by předpokládal, že to bude opačné. Reálný pohled ven a na množství aut taky vypadá, že v Praze žádný lockdown nebyl. Naopak, pokud si vzpomenete, na začátku na tom byla Praha nejhůř. Další věc je, že z mých známých už covid prodělalo cca 80%, polovina z nich nešla na testy. Něco mi říká, že tam bude důvod té Prahy.

Od zítra bude povoleno scházení 20 lidí, ale maximálně dvou.

Máte potvrzení o vyvezení? - Ne, naše jímka má výjimku.

Jan Molič boostnul/a
Jan Molič boostnul/a

Dříve jsem tu psal, že by mi dávalo smysl prodloužit záruční lhůty pro spotřebiče. Ale ještě důležitější je právo na opravitelnost. Shodou okolnosí nám tento týden člověk z opravarna.cz zachraňoval žehličku, která se nedala běžnými šroubováky rozebrat. S výsledkem jsem velmi spokojen :-)
ct24.ceskatelevize.cz/ekonomik
P.S. Díky našim europoslancům @marcel_kolaja @mikulas_peksa @marketkag že se tomu věnují.

Show older

Volby uživatele Jan Molič:

Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz