Show newer

Jeden z nejzajímavějších filmů za poslední dobu. Underground od Emira Kusturici. Úplně mě to rozsekalo.

Jan Molič boostnul/a

Nevím jaké máte zkušenosti s MS Teams, ale ta webová aplikace je schopna zaseknout můj Firefox. Desktopovou verzi se mi podařilo rozchodit, ovšem je to fakticky zabalené chromium (266MB) které zobrazí tu samou webovou aplikaci. Ve výsledku přitom Teams dělaj WebRTC, s nímž jednoduchá videokonference je záležitostí pár řádek v JavaScriptu. V podání MS to má však těch 266 MB. Svět je věčný boj :-)

Tento mesic konci domena hovinky.com. Rozhodl jsem se ji neprodlouzit. Po asi deseti letech realita uz predci fikci, takze puvodne snad vtipne veci se stavaji banalni. Clanky podobneho razeni uz vychazeji normalne na novinkach. Treba tenhle, kde majitel kremacni pece v prumyslove zone (!) dokaze spalit morbidne obezni telo az 460 kg, rodina pak dostane urnu a je to pro ni "mensi problem".. Kopfrkingl hadr.. novinky.cz/domaci/clanek/na-ce

Jan Molič boostnul/a

#chatcontrol is an EU plan to spy in real time on *all* your communication, including encrypted messengers like Signal. Let me put it bluntly: If the state doesn't trust me, I will never trust the state. This is unacceptable. Period.

Někdy žasnu, jak mohou být zcela běžné věci komplikované. Třeba jak poslat html email s vloženými obrázky z commandline? Zřejmě není jiná cesta než ten mail napsat v plaintextu, se všemi boundaries, obrázky si sám převést do base64 a nakonec to poslat do sendmailu. Jako dobrý, uznávám, že i s http serverem se dá komunikovat telnetem...

Jak má člověk něco udělat, když se probudí ve čtyři odpoledne, dá si kafe, druhý, a když už konečně myslí, že by měl začít, tak najde nedopitý pivo od včerejška - no přece to nevyleje... ach jo! :-)

Dneska kvůli větru nešlo spát, tak jsem se na to spaní vykašlal a vznikla tahle muzika... soundcloud.com/mig-1984-cz/i-f

Jan Molič boostnul/a

Driv jsem si tolik nevsimal, jak jsou lidi ochoceni. Ne vsichni, jiste. Ovsem nekteri, co ten hadr nosi na hube i sami v lese? Modlim se, aby vyslo narizeni, ze je povinnost konzumovat hovna. To by teprve byla prdel, pozorovat ty hnedy xichty!

Uz taky vic chapu, ze pokud by bylo zrizeni v nemz zijeme nesnesitelne, udelaji si to predevsim lidi sami. Ne Babis, ani Zeman. Lidi. Ostatne ti si je zvolili k obrazu svemu.

Nastesti ne vsichni. Je to porad (snad) jen polovina.

Vlastně co to řeším, když už jsem si odpověděl: vytáhnout to ze zásuvky. To je řešení, které stojí pět sekund času. Kdybych to tu měl předělat na smart a ještě to nakonfigurovat (a pak řešit aktualizace a samozřejmě bugy a záseky), strávil bych tím několikařádově víc času. Pravidlo však říká, keep it simple, stupid. Tak.

Zobrazit vlákno

Má tu někdo zkušenosti s domácí automatizací (tasmota)? Problém: 10A jistič, který vyhodí kdykoli současně topí pračka, bojler a kávovar. Lze pomocí smart zásuvek detekovat odběr a okamžitě zareagovat vypnutím méně důležitých spotřebičů? Je mi jasné, že kdyby ty spotřebiče byly smart, šlo by to jednoduše. Tahle pračka ani bojler ale dopředu nepožádají, že chtějí začít topit. Předělávat je na smart nechci, daleko míň času totiž strávím vypojením bojleru ze zásuvky předtím, než pustím pračku.

Jan Molič boostnul/a

#2435 Geothmetic Meandian 

Pythagorean means are nice and all, but throwing the median in the pot is really what turns this into random forest statistics: applying every function you can think of, and then gradually dropping the ones that make the result worse.

Jan Molič boostnul/a
Jan Molič boostnul/a

Výborná ukázka toho, jak se dělala muzika začátkem 90. let.. jelikož taky používám software typu tracker - Renoise, perfektně funguje v Linuxu - tak můžu říct, že ten chlápek fakt umí.. v pouhých 4 stopách NoiseTrackeru udělat tak dobře znějící věci, no klobouk dolů..

youtube.com/watch?v=i9MXYZh1jc

Škoda, že není nějaký plugin do těch messengerů, který by zapípal, až když dotyčný/á dokončil/a myšlenku. Někteří lidé totiž mají vlastnost, že mačkají místo mezerníku enter. Obvykle reaguju, až když série pípání skončí, nicméně je to i tak obtěžující. Člověk totiž podvědomě to pípání poslouchá, neboť podle rychlosti zjišťuje, jak hodně urgentní to je a jak hodně je dotyčný/á na druhé straně naštvaný/á.

Jan Molič boostnul/a

Na Velikonoce nelze čekat otevření. Mrtvej Ježíš neprodává tak dobře jako čerstvě narozenej.

Jan Molič boostnul/a
Well, that experiment worked (I asked someone to report it). I can't get reinstated without deleting the offending tweet, but I think I won't.
Show older

Volby uživatele Jan Molič:

Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz