Jan Molič boostnul/a

Společnost je "hra na smysl". Který tam není. Jediný smysl shledávám v nesmyslu. V dělání věcí, které jsou zdánlivě zbytečné. A není to deprese, snad jakýsi smutek. Ten smutek pramení z toho, že si všímám, jak moji známí pořád jen vymýšlej, kde vyrobit prachy. Jaký smysluplný projekt rozjet, aby byly prachy. Přitom je to všechno tak nekonečně nudné a člověka ponižující... Proto díky bohu za umělce, kteří tvořili bez cílů. Vytvořili třeba hudbu, která je naplňující. Dá se říct, že TO mělo smysl.

Právě instaluju jitsi-meet, aby v matrix.1984.cz fungovalo volání. A říkám si: proboha, kdo tohle programoval? To je exemplární bloatware. Copak dneska nejde něco udělat jednoduše? Ve výsledku je to WebRTC, tak proč proč proč? Jak to má pak člověk zabezpečit? Doba je zlá a bude to horší. A já bohužel nemám tolik pozemského času, abych to dokázal všechno přepsat. Už mě to neba. Blíží se chvíle, kdy udělám shutdown -h now a přestěhuju se naplno pouze do Reality. O tom je totiž taky ten Matrix.

Chcípl pes: Piráti budou mít co dělat, aby se na podzim dostali z opozice. Olbert + ODS + a možná i STAN když zradí = silná koalice. Olbert už teď ukazuje, že má potenciál psychopata, a tudíž politicky vhodnou osobnost. Bude se ještě muset zbavit Klausů, kteří mu zatím slízávají mediální smetanu, ale času má dost. Jestli to chtějí Piráti vyhrát, budou muset udělat úplně jinou kampaň. Nebo jim Olbert lidi přetáhne. Brutální kampaň. Novotný v tomhle ohledu je jediný, kdo umí to brutální PR dělat.

Jan Molič boostnul/a

#2413 Pulsar Analogy 

The #2 cause of astronomer hand injuries is trying to do vector math when the second axis points off to the right.

@Oskar456 zdá se, že úspěšně virtualizujeme realitu - tedy se všemi reálnými nedostatky. Čím dál víc si říkám, co to má celé za smysl? Zajímavé bude, až i ta AI pochopí, že to smysl nemá. 42.

@keddie jasný.. není to jednoduché, to si člověk neuvědomí, když to nedělá.. Tady by pomohla vtipná kampaň.. jde o to, aby ji lidi sami šířili a na FB šíří vtipy.. nesmí se taky tlačit na pilu, aby z toho "vytékalo", že to dělají Piráti, to mnohé automaticky odradí.. podle mě dobré PR je o tom, že vůbec nevypadá jako PR. klíčové informace se musí sdělovat mimoděk.. třeba tak, že Kovy/Kazma/Gottová jdou pomáhat do domu seniorů a nosí tričko Pirátů.. (ale že se mi dobře radí od klávesnice!? :-D )

@keddie
Blbé je, že lidi zapomenou a přes všechna selhání budou říkat, že "nešlo dělat nic jiného". Nemá to dostatečný potenciál "sestřelit" Babiše. Možná vyjde jako mučedník. Už teď má opozice nálepku těch, kteří jen "házejí špínu". Ať řeknete cokoli, lidi to nepřijmou a budou iracionálně podporovat Babiše. Argumentace nefunguje. Tady by fungovalo jedině pořádně udělané PR (tudíž takové, které nevypadá jako PR. Emoce.) Třeba: Piráti pomáhají starým lidem vyplňovat registrační formuláře :-)

tip: Youtube Vanced - hacknutá oficiální appka, která pouští youtube bez reklam a na pozadí. Otázkou je, co ta appka dělá ještě navíc - nekalého - to je ovšem na vlastní riziko. vancedapp.com/

Jan Molič boostnul/a

Všimli jste si, jak Mastodon filtruje lidi? Že tu vzniká bublina těch, kteří ještě mají co říci? Možná dobře, že to tu není masové. Naopak z FB mám dlouhodobě pocit, že tam každý něco bleje, ale nikdo nikoho neposlouchá. Pokud posíláte pejsky a vtipy, tak vám to lidi olajkují, ale jinak - no interrest. A pak vám to tam taky lajkují vaši "nohsledi", jenže ti vás ničím neobohatí. A diskutovat tam? To znamená spíš jít do konfliktu. Je to buď vysilující nebo jako mluvit do matrace.)

Už nevím, kdo tu postnul tenhle odkaz (omlouvám se), nicméně ten článek je natolik zajímavej, že ho musím postnout taky.. Fakt by mě zajímalo, jaký hardware budeme používat za 20 let. (Naštěstí zbrklá honba za featurami vytváří "hnutí" hračičkářů, kteří se naopak zabývají "přiblblými" mikrokontroléry - čím pomalejší, tím lepší. Můžu potvrdit, že je pro mě úleva, když ta věc neumí žádná vlákna, ale jenom jednu smyčku - a prostě FUNGUJE.)

debugger.medium.com/why-is-app

Již 125 tisíc vyznamenáno. Babiš obdrží Nobelovu cenu

Nobelovu cenu míru obdrží premiér Babiš přímo ze svých rukou. „Akt obdržení Nobelovy ceny je nutno považovat za tak významnou událost, kterou bude nutno ocenit a vyznamenat oceněné,“ doplňuje Vladimír Dzurilla, předseda výboru Úřadu pro udělování medailí za zásluhy, státních vyznamenání a řádů Bílého pudla Dagmar Havlové. Zvláštní ceremonie k nultému výročí události se vykoná na nádvoří Pražského hradu.

hovinky.com/cechistan/jiz-125-

@oz there are some efforts to make really decentralized networks, for instance Freenet or Entropy.. they work but they are not fast.. and definitely, they are not user friendly.. that's why they won't succeed.. and that's why I am glad that there are at least a few usable alternatives to Twitter/Youtube/Whatsapp.. Unfortunately there's no alternative to FB yet.. I think the Diaspora project is dead.. Nobody needs it, perhaps? I don't have another explanation for the lack of alternatives ;-/

@oz that's a big architectural question.. sockets teoretically work bidirectional and a client is just an initiator of the connection, then there's no difference between the server/client.. but, doing things decentralized is not easy.. for instance the matrix.org: 1. security, 2. chat & searching among instances, 3. (video)calls, 4. be user friendly.. I am glad it works.... and the BTC? indeed, it is decentralized, but you have to wait for a transaction to finish.. it is definitely not realtime

@oz I can imagine a one-click install of the mastodon/matrix/whatever on an own virtual server. Pre-configured, ready to use. There could be a hosting company for that. Unfortunately, there is none. Perhaps it does not make money - that's the problem. Maybe a support from the EU could help? Or, maybe it's time to find the business model and start the hosting. I think it's necessary for these apps to succeed, because it's not easy to install them, even if you are an experienced admin.

@oz LOL, yes, you are right.. The EU should first find itself... But - it won't ever happen if FB/Twitter/Signal is allowed to do the job in here. The question is: do we want to just observe the situation or do we want to actively define ourselves? Do we want to work on our identity and independence? I hope that not everyone gave up already.

@marcel_kolaja @ondra @oz Yes it is bizzare. IMHO the EU should create it's own independent FB/Signal/Twitter. Why? Because people think of these social media just as "apps". In fact, they could be turned into weapons by their owners. As powerful weapons as they are being able to shut down state regimes without bombing... Why Russinas have Vkontakte instead of FB? Why China or Turkey block FB? Because FB is not Russian nor Chineese. That's it. We should do the same. Instead, we let them shoot.

@sesivany @fuxoft I know, i know :-) but.. I am a paranoid. So my question is: should I trust someone just because he says that his app is secure? Is there any evidence that the open-source app from the github is/will be the same as the one in the store? Is there any evidence that they don't store anything? (I don't have an access to their servers, so I can't tell.) Of course, they probably don't do evil and I should trust them. But I don't like this approach. It's not different to the whatsapp.

Show older

Volby uživatele Jan Molič:

Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz