Novy "setup" uz zacina fungovat... Zima nas prece nerozhazi :-)

Čím dál tím víc mám pocit, že jsem Zemanovi celou dobu křivdil. Jeho kladná úloha se možná ukáže zpětně: totiž tím, že držel Babiše v čele, blokoval jinou dravou zvěř. Možná si uvědomoval mnohem víc než všichni ostatní, co by se mohlo stát, kdyby se ta zvěř dostala k moci. Měl jisté sociální cítění a chtěl lidi před tím uchránit. Babiš sice nebyl žádná výhra, ale toho Zeman dokázal kontrolovat. Jenže v těhle volbách došlo k zásadnímu zvratu: Klausova klika z 90. let je zpět. Čili ta dravá zvěř se teď vrhne na zbytky státu, Argofert i Evropské dotace. Ještě čekám Klause mladšího v roli prezidenta a bude to komplet.

koukam, ze vznika nejbezpecnejsi cyklostezka v Praze :-)

jedinecna prilezitost videt puvodni opevneni Prahy, ktere bylo odkryto pri developeni Masarycky..

Hornbach: Hledáme nadšence! aneb Pojďte k nám pracovat za čtvrtinu toho, co platíme u nás doma v Německu! A kotouč do flexy, který jinde stojí 17 Kč, vám milerádi prodáme za 120!
A o tom je teď celý český průmysl včetně mladoboleslavského Volkswagenu. Už Heydrich prý tvrdil, že Češi jsou jako cyklisti: nahoře shrbení, ale dole šlapou.

kdo nestihl gay pride, muze jit na straight pride.. aneb najdi deset rozdilu.. za chvili to prijde na vaclavak..

je skoda, ze z metra na florenci zmizely po povodni osvetlovaci tubusy, teda zbyly z nich kostry.. ve stanicich, kde jeste jsou, napriklad na mustku, uz nevypadaji jako driv - pamatujete, jak dole svitily bile zarivky a nahore oranzove sodikove vybojky? delalo to zajimavou barevnou kombinaci... no a na florenci prodavali oranzovou limonadu "pompela" v bilem kelimku s vickem jako od jogurtu.. mam to v pameti nejak propojene s tim beckem :-)

kdyz Hlavak ozari slunce, vyjdou najevo vsechny architektonicke detaily.. tam, kde se snoubi asfalt s zulovymi dlazdicemi a holubimi hovny se cloveku zvlaste chce zvolat, Tady je to tak krasny! priklad vrcholneho urbanismu v sestupne fazi..

tohle je i na me moc... FN Vinohrady interna.. ono to vlastne pripomina nejakou tkan, nefron nebo tak neco..

Správa železnic odpověděla na dotaz, proč ve vlacích nemohou být aspoň provizorní řešení, která by předcházela srážkám vlaků. Například nějaká GPS aplikace v mobilech strojvůdců. Něco zcela nezávislého na vlacích, protože to jediné je reálně nasaditelné, jiná řešení zablokuje byrokracie už v zárodku.

> Systém, který popisujete není na první pohled zabezpečovacím zařízením dle platných norem. Za určitých okolností může fungovat jako pomocný prostředek pro strojvedoucí.

=> proč už nefuguje?

> Druhým zásadním problémem, který brání nasazení systému je fakt, že se nejedná o interoperabilní systém a jeho nasazení v provozu nelze provozovatelům vozidel nařídit. Takto koncipovaný systém by bylo teoreticky možné za určitých podmínek použít na vedlejších tratích s velmi jednoduchými provozními podmínkami. Použití na ostatních tratích přináší řadu technických komplikací, jejichž popis a vysvětlení je nad rámec této odpovědi.

=> právě na těch vedlejších tratích by to fungovalo docela dobře; viz srážka loni u Perninku, letos u Milavče

> Vzhledem k členství České republiky v Evropské unii je možné aktuálně budovat pouze systémy třídy A, tedy ETCS.

=> jasně, za naši neschopnost může EU, my nic, my muzikanti

Jinak řečeno: bude se čekat dalších 20 let, přičemž každým rokem umřou cca dva až tři lidé a deset dalších bude trvale zraněno (bez rukou, nohou, očí). Ovšem když jde o covid, to se musí preventivně zachraňovat úplně všichni, že?

Tak a je po rajčatech i po bramborách. Zkouším vše možné, ale vidím, že už se nedá nic vypěstovat bez chemie. Okurky a dýně to letos ještě dávají, ale stěží. Ještě před 30 lety to všechno šlo, říkají pamětníci. Globalizace holt rozšířila patogeny globálně. V tomhle světě je soběstačnost už jenom sen. Jsme naprosto závislí na agrochemii. potravinovezahrady.cz/jak-pest

Mám 666 nepřečtených emailů, většina z nich je označena "důležité". To číslo mě dost děsí. Napínavě proto čekám na nějaký další urgentní požadavek...

Neda se rict, ze by za socialismu nadrazi na Palmovce nechteli udelat hezke. Nasel jsem zde jakysi naznak zdobnosti. Pravda, secese to neni, ale umite si dnes predstavit cenu tech jeklu?

instalace novych provizornich jisticu uspesne provedena :-)

Akumulační kamna. Pamatujete? Geniální forma decentralizovaného uchovávání přebytků elektrické energie do horkých cihel. Dělalo se to u nás prakticky celý socialismus. Po revoluci byly nahrazovány přímotopy, zřejmě podle Murphyho zákona, že co funguje, to je třeba změnit. Přitom jediný problém s nimi byl v tom, že neměly dobrou regulaci. Dnes by to byla hračka. Podobně by šly přebytky elektřiny v létě uchovávat do mrazu a pak tím chladit. (Nicméně neočekávám, že by se takto technicky jednoduchá zařízení opět uplatnila v praxi. Vývoj směřuje ke komplikovanosti, takže v rámci zeleného údělu se dočkáme spíš drahých a překomplikovaných řešení, závislých na neustále fungujícím internetu.)

Zobrazit starší
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz