Neda se rict, ze by za socialismu nadrazi na Palmovce nechteli udelat hezke. Nasel jsem zde jakysi naznak zdobnosti. Pravda, secese to neni, ale umite si dnes predstavit cenu tech jeklu?

instalace novych provizornich jisticu uspesne provedena :-)

Akumulační kamna. Pamatujete? Geniální forma decentralizovaného uchovávání přebytků elektrické energie do horkých cihel. Dělalo se to u nás prakticky celý socialismus. Po revoluci byly nahrazovány přímotopy, zřejmě podle Murphyho zákona, že co funguje, to je třeba změnit. Přitom jediný problém s nimi byl v tom, že neměly dobrou regulaci. Dnes by to byla hračka. Podobně by šly přebytky elektřiny v létě uchovávat do mrazu a pak tím chladit. (Nicméně neočekávám, že by se takto technicky jednoduchá zařízení opět uplatnila v praxi. Vývoj směřuje ke komplikovanosti, takže v rámci zeleného údělu se dočkáme spíš drahých a překomplikovaných řešení, závislých na neustále fungujícím internetu.)

T-Mobile: jak se dostat k vašim kontaktům, fotkám a poloze? aneb Nabídneme vám tři měsíce internetu zdarma, musíte si však nainstalovat naši appku a tam v sekci "Nezbytné nástroje" odsouhlasit věci výše.

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

kvalita zahradniho nabytku made by hobbymarket je udivujici.. stolu za dva litry pri presunu upadla noha.. nevim co to je za drevo, dela to na me dojem neceho mezi papundeklem, chorosem a papirovym nabytkem IKEA.

Karlovarsko: situace jako v Praze. Nejdřív nejhorší z nejhorších a poté premiant.

Bylo mi divné už v době lockdownu, že na tom Praha byla nejlépe, přestože se tam nadále stýkal milion lidí. Ještě dříve však, na podzim, na tom byla nejhůř. Mapa je z 24.10.2020.

Opravdu mám pocit, že promořenost bude mnohem větší než udávají statistiky nebo že je problém v počítání těch statistik. Čistě spekulace: nějak v tom budou hrát roli bezpříznakoví či imunní lidé.

Na věci mi ovšem nejpodivnější připadá fakt, že se o těchto možných souvislostech nejhorší-nejlepší oficiálně nikde nepíše. To si toho nikdo nevšiml?

Disclaimer: nepatřím mezi popírače covidu, jen se snažím věc pochopit. Samozřejmě přitom používám tzv. selský rozum, který může vidět zdánlivé souvislosti tam, kde nejsou.

Začínám být paranoidní. Mám nový telefon a když jsem teď chtěl něco nahrát, aplikace hlásí chybu, že je mikrofon používán jinou aplikací. To je zralé na instalaci lineageos.

Inicializace zážitku? No to jsem na to teda zvědavej. Snad to odinstaluju dřív, než se zinicializuje.. Aneb Nový telefon, nové utrpení...

Už chápu, od čeho vzniklo spojení "něco zafixovat"..

Zobrazit starší
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz