Sledovat

Bohužel, snaha o deeskalaci není. Ani jedna strana se nevzdá, neudělá jediný ústupek. Lidem nestačila facka ze dvou světových válek. Potřebují si to zopakovat, aby nakonec v nějakých zase zákopech plných chlóru pochopili, že tohle není cesta. Generace ztrácejí paměť, jak se ztrácí zkušenost těch, kteří válku zažili. Válka je totiž jenom hnusná. Neexistují žádná pravidla, co se nesmí použít. Žádné humanitární dodávky zbraní a jiná "pomoc" neznamená nic jiného než smrt smrt smrt, bolest a utrpení. Ale dá se to taky prodat jako nové pracovní příležitosti. Jak navíc vidím, většina lidí si to opravdu chce prožít znovu. Lidi jsou nepoučitelní.

blisty.cz/art/109850-je-na-cas

@mig Škoda, že ten Covid nebyl opravdový pořádný a účinný. Byl to jen předvoj. Jen zkouška, co si necháme líbit, co si necháme nasrat do hlav. Zdá se, že kapitalismus vede ke komunismu rychleji než socialismus. A příčiny, natož (opravdové) řešení nikdo nehledá. To se totiž nerentuje a dalo by to práci. Takže to nikoho nezajímá! A nebude dokud...(?) Obávám se, že dokud nám nezbyde nic jinýho.

@akcepton mne na tom vadi jedna vec.. za covidu ten, kdo kritizoval opatreni, byl vrah starych lidi.. nyni ten, kdo kritizuje valceni, chce Putinovi dovolit vyvrazdit Ukrajince.. (preci je nutne bojovat a vyhrat nad Putinem! podobne jako za covidu bylo nutno vyhrat nad virem, jenze asi vime, jak jsme za nim udelali tu tecku :-)) stejne tak se tecka nebude konat ani za Ruskem.. o tecce dosud mnozi sni, ale titiz lide prestanou snit, jakmile dostanou vyuctovani plynu.. to naopak ja bych byl pak ochoten se uskromnit a fakt to vybojovat, podporit tu Ukrajinu, jenze to dopadne spis tak, ze lidem bude blizsi kosile nezli kabat, a zacnou vyjednavat, ovsem ne proto aby Ukrajinci vyhrali, ale proto, aby sami neztratili komfort.. titiz lide, kteri drive vyvesovali ukrajinske vlajky a rvali cosi proti Rusku budou s Ruskem vyjednavat, z pozice podrizenych.. v te pozici totiz budou tehdy, kdyz to uskromneni nebude z jejich popudu ale jako nutnost..

@akcepton a jeste poznamka.. po "neuspesne mobilizaci" v Rusku se Zapad prsi uz uz vitezstvim, jenze situace je takova, ze Ukrajinci jedou nadoraz.. i kdyby motivace odvedenych Rusu byla mizerna, tak plati, ze "nas mnogo".. takze jedina mozna reakce Zapadu bude dalsi eskalace, dodavkami dalsich zbrani.. a navic ta referenda, to je skvely kalkul Putina! na strane Zapadu bohuzel takovy strategicky kalkul nevidim.. Zapad se umi jenom naparovat, jenze jedna vyhrana bitva jeste nevyhrava valku.. momentalne jsou trumfy na strane Putina, i kdyz toto se nesmi priznat, nebot pak je clovek hned oznacen za rusofila, viz covid a nalepkovani..

Chcete-li se zúčastnit této konverzace, přihlaste se
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz a též ocsidf3dyfjimqrjg7smwcjgxtaputeoj7he2qtgox3sy45licgx6iid.onion