Sledovat

Přečetl jsem dneska množství názorů na to, jaká je doba hrozná; zvyšování cen, inflace, neschopní politici, atd. atd. Nemůžu si pomoct, ale tohle všechno má společného jmenovatele: Nezájem o společné.

Každý se staral o svůj bazén, svoje auta, baráky a zisky. Jen pár z nás mělo chuť zapojit se do politiky nebo do nějakých spolků (nepočítám ty, kteří tam šli zištně).

Tak se teď nedivme, že není koho volit. Ono totiž dělat něco pro ostatní je na úkor vlastních zájmů. Je to nevděčné. Žádný dopamin nehrozí ;-)

Vidím přesně totéž v malém v naší zahrádkářské kolonii. Každý se stará aby mu tekla voda, šla elektrika, ale do výboru se nikdo nehrne. Řešíme dlouhodobě krizi s vodovodem. Všichni mají moře keců o tom, co by se mělo jak by se mělo, doprovázené tisíci jednoduchými řešeními - jenže to jsou řešení, která jsou nepoužitelná. Vůbec si totiž neuvědomují, že už jste to dávno řešili, dávno zvážili, že jste kvůli tomu někdy ani nespali. Ono to všechno vypadá strašně jednoduše, jenže lidi bez informací nejsou s to domyslet důsledky. No a když potřebujete naložit motor, na němž tekoucí voda závisí, pomůžou vám leda zbylí členové výboru a jeden člověk, který ani není členem organizace. Z dvěstěpadesáti členů tři.

250:3 = to je poměr nezájmu

Vše ostatní z toho logicky vyplývá. Není se proto čemu divit. Máme přesně to co jsme chtěli, máme přesně to co si zasloužíme. Vše je tak jak má být ;-)

@mig jenže (vládní) politik má narozdíl od členů výboru pod sebou aparát úředníků a vlastní rozpočet. Kromě toho bere nádherné peníze. Takový případný neschopný výlupek si pak plně zaslouží kritiku.

Chcete-li se zúčastnit této konverzace, přihlaste se
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz a též ocsidf3dyfjimqrjg7smwcjgxtaputeoj7he2qtgox3sy45licgx6iid.onion