Sledovat

No jako dobrý s tím Hlubučkem a Redlem. Plní teď přední místa zpráv. Ale co je těch jejich několik milionů proti 400 miliardám dluhu každý rok? Kdy naposledy byla zpráva na tohle téma? Vždycky jenom proletí jako fakt, že se s tím nedá nic dělat. Víte, covid, válka... Žádné analýzy proč, kdo, na co, a jestli třeba taky nějaký Hlubuček?

@mig ano máš pravdu

Ted jsem doposlouchal poslední insider na téma státního rozpočtu s Kalouskem a ještě jedním novinářem z ČT.
Velmi mrazivé.... Hlavní problém je, že ten dluh bude čím dál tím dražší na obsluhu do budoucích let z hlediska úroků. Prý doslova smrtící....

@tessierashpool v zaloze je menova reforma nebo statni bankrot.. pri nejhorsim muzem prodat Budvar a kdyby to nestacilo, tak vyhandlujem Benesovy dekrety.. kdyz uz rozklad, tak at je s plnou paradou! :-))

@g @tessierashpool nevím za jakých podmínek se půjčuje mezinárodně, do toho vůbec nevidím.. jen bych trochu pochyboval, že v podmínkách nebude inflace vůbec zohledněna, přece by ty banky neprodělaly..
co se týká koruny, tak určitě inflace stačí k ožebračení většiny, tady nemá smysl zavádět novou měnu (leda Euro :-))
ovšem k tomu bankrotu podle mě pomalu směřujeme, už když byly mínusy 40 miliard, tak se to vnímalo jako průser a zasedala o tom sněmovna celý den.. dnes 400 miliard už několikátý rok nemůže být ok..
takže očekávám, že to k tomu bankrotu povede a pak asi nějaký řecký scénář pomoci.. ovšem nebudem v tom jako ČR sami..
no a nebo se dá udělat úplně nový stát, to už tu taky několikrát bylo, v podstatě se dá říct že co třicet let, to nějaká taková změna, takže už je načase :-D

@mig @tessierashpool banka je takové legální casino, nikdy neprodělá 🙂

Protože peníze nejsou vázané třeba na zlato, tak inflace jde na vrub toho, kdo je drží. Půjčky mají pevný úrok, stejně je to s cennými papíry.

Když USA znehodnocují dolar, tak vlastně berou všem... Rozkládají svoji inflaci přes celou planetu...a vo tom to je 😁

Chcete-li se zúčastnit této konverzace, přihlaste se
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz a též ocsidf3dyfjimqrjg7smwcjgxtaputeoj7he2qtgox3sy45licgx6iid.onion