Sledovat

Změna: třetí světovou si Německo vyhlásilo samo sobě :-)

@mig Nová, pokroková doba si žádá nové směry 😅

@reddy_1975 @mig Německo de-facto vydělalo na tom, že museli po válce stavět skoro z nuly - stavěli moderní průmysl a rychle byli ekonomicky zpět. Německo má v záloze "partnery" v EU, kteří ho zabezpečí, takže z jejich pohledu nejde o špatný strategický tah, pokud spolu s energetickým přerodem změní i jádro průmyslové základny. Pak můžou být o cca 30 let modernější jak Čína.

@g @reddy_1975 I tak to jde vnímat, že je nutno všehno rozmlátit, aby se dalo stavět znovu a lépe..

ostatně, automobilový průmysl, hlavní německý artikl, má už teď velkou konkurenci ve světě.. německé firmy jedou setrvačností, ale jsou těžkopádné..

jasně, jede se tam zelená energie, ale ty solární panely a tak nějak všechno bývá dovoz z Číny.. je evidentní, že ačkoli jsme schopni je vyrobit, už nedokážeme konkurovat..

těžkopádná je třeba taky DB, kde odbory vystávkovaly takové platy, že si člověk hodně rozmyslí, zda vůbec pojede vlakem (vlastní zkušenost - letět je levnější).. těžkopádná je ale taky Lufthansa..

takže ano, z tohoto pohledu by bylo dobré to zbourat a začít stavět na zelené louce.. stejně by to nakonec samo uhnilo..

dále jsem dospěl k možnému důvodu toho, proč Merkelová pozvala tolik uprchlíků (a zároveň v tu samou dobu potichu navyšovala výdaje na Frontex - všímal jsem si tohoto rozporu právě v době, kdy jsem byl v Německu a vrcholila uprchlická krize).. všichni Merkelovou obviňovali/milovali, ale toho faktu s tím potichým zavíráním hranic si mnoho lidí nevšímalo.. podle mě v tom proto čistý altruismus nebyl.. spíš nějaký kalkul..

Německo v 70. letech přijalo spoustu Turků jako pracovní sílu (jako my Vietnamce).. zadělali si tím na velký problém a už teď, kdykoli se tam hlasovalo o něčem ohledně Turecka, tak to v Berlíně vypadalo jako v Istanbulu.. měl jsem pocit turecké páté kolony..

smyslem přijetí uprchlíků možná bylo, celé to naředit.. Turci totiž nejsou Arabové.. a je jasné, že Islám beztak převládne do 50 let, pokud se nativní Němci nebudou víc množit - a že to nebývají Němci, kteří jsou vidět s plnými kočárky..

kromě naředění jsem ještě uvažoval, jestli to z pohledu Merkelové nebyla taky pojistka toho, aby se v Německu zase nerozšířil nacismus, k němuž mají sklony..

nebo vůbec cíl, probudit se z letargie blahobytu..

@mig Zajímavá úvaha. Osobně takový přehled nemám (až takhle do hloubky), protože vnímám víceméně pouze hrubý pohled (občasně) skrze mainsteram media.
Co jsem si osobně spíš z pohledu migrační krize v době, kdy toto začínalo nastávat myslel, že to je možná k účelu zvýšení porodnosti. Nejen německo, ale i ostatní země mají problém s vlastní populací, která až tolik nové potomky do společnosti nepřináši.
Důvod? Myslím si, že je to nastavením sociálních jistot ze strany státu vůči vlastním občanům.

@reddy_1975 @mig na migrační krizi mě než Angela (která na tom má teda jinak lví podíl) zajímá s odstupem času jaký byl na začátku přístup mainstream médií v celé Evropě, kdy jakmile to neříkal moderátor co seděl ve studiu televize nebo pracovník NGO jaká byla ukrutná masáž na téma, že lodě ve středozemním moři jsou plné Sheldonů nebo Dr. Housů

Chcete-li se zúčastnit této konverzace, přihlaste se
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz