Sledovat

Přeji pirátům vítězství Jany Michailidu, která se nebojí říct veřejně nepopulární názor. To je první věc nutná k tomu, aby piráti byli zase piráty. Nemusí se ten její názor líbit - ale je to jako s tím Dostálem - co je komu do toho? :-)
forum.pirati.cz/viewtopic.php?

P.S. furt lepší někdo, kdo opravdu chápe termíny komunismus, marxismus, leninismus a dokáže vysvětlit proč ten názor má, než nějací bezobsažní pro-left typu Gregorová, kteří se sice uměli dostat až do europarlamentu, ale svoje názory nemají žádné.. a pořád taky lepší než "transparentní lidé" typu Bartoše, kteří jsou teď až tak transparentní, že zcela zprůhledněli a vůbec není jasné, kdo jsou a co zastávají, teda kromě obou funkcí ve sněmovně a na ministerstvu..

@mig Taky jim to přeju, pak už o nich nikdy neuslyšíme.

@Mac_CZ to bych neřekl, naopak vidím nutnost toho, aby vznikla opravdová liberální levice - jako protipól k pro-left (protože to je postmoderní hnus, který je spíš zmrdský lež levicový)..

@mig Piráty lidi volili, jenom proto, že si je spletli se středovou stranou. Nová soudružka předsedkyně by je spolehlivě poslala někam směrem Zelení nebo Budoucnost.

@Mac_CZ @mig
Marketing Pirátů je krádež šíleného kalibru.
Libertarián usliší "pirát" a o streamovacím webu, tak čeká, že budou bojovat pro "extrémní svobodu"...

Sakra, jak daleko je to od pravdy... :blobcatcry:

@LukeAlmighty @Mac_CZ me nalakali kdyz razili motto "Pustte nas na ne!", tohle smerovani je nakoplo.. od te doby se z nich stal korporat, mel jsem pocit ze pristi motto bude "Pojdte s nami na teambuilding" :-)

@Mac_CZ @mig #pirati už dávno nabrali trajektorii do zapomnění. Lidi je možná volili jen kvůli tomu, že zase věřili na pozitivní změnu, a k tomu mladí voliči ještě neměli zkušenost co jsou politici zač a jaký je vliv ekonomických skupin na "zatím čisté" 😉

@mig @Mac_CZ
To ti opravdu nestačí ty 4 levicové strany, které byly s piráty v koalici?

Nebo dle čeho ty posuzuješ levici?

@LukeAlmighty @Mac_CZ pro-left neni pro me zadna levice, ale korporatni ideologie, ktera je podporovana oligarchii, zcela systemova zalezitost.. uplny protiklad toho, co bylo marxovo pojeti revoluce jakozto boje s kapitalisty-vykoristovateli, dnes s oligarchii..

jestli tu mame dalsi levicove strany,nevim.. ty co to maji v nazvu, pripominaj spis blato :-) Hamacek zadny revolucionar neni,natoz byl Filip a spolek soudruhu, kteri tricet let jeli z podstaty..

@mig @Mac_CZ Aha...

To je trochu magická definice, ale budiž.
Já právě definuju levici podle toho, jak moc redistribují peníze a omezují trh/život lidu.

A podle toho je doufám vidět, proč považuju naši vládu včetně Pirátů za levici.

@LukeAlmighty @Mac_CZ jo tak, no ja zas cim dal vic vidim,ze to pravoleve rozdeleni je z hlediska obcana irelevantni, totiz to prave rozdeleni je hajzl vs. nehajzl.. jelikoz politika hajzly pritahuje, tak se tam koncentrujou a ti pripadni nehajzli co se tam dostali, tak maj velkou sanci se v hajzly zmenit..
pak nezbyva nez cas od casu je splachnout, protoze to je jejich jedina opravdova funkce :-)) k tomu slouzi revoluce (a v tu jedinou uz asi verim :-D)

@mig @Mac_CZ
Vtipné. Ano, v revoluci věřím taky, ale ta nepatří do politiky. Ta je řešení, když politika selže.

Politická revoluce je oxymoron.

@LukeAlmighty @mig @Mac_CZ Jsou dvě revoluce - buď systém zdegeneruje tak, že ho opraví jen začátek na zelené louce, anebo dá vznik něčemu, co ho "revolučně" zničí.

Přechody ("revoluce") mezi jednotlivými společenskými zřízeními byly často tou druhou variantou.

Politika selhat nemůže, jen v daném systému už prostě nemá páky jak "revoluci" zabránit nebo ji odložit.

"Politická revoluce" tak může nanejvýš znít jako "zelenější zelená" 🤔

@mig @Mac_CZ Je asi jedno jak se ti další pojmenují. Líbila by se mi ale filosofie hospodského Palivce přenesená do české politiky:

...zaveďte trestní odpovědnost politiků, a pak ať si žvaní co chtějí...politik jako politik zleva nebo zprava...

🤣

@mig
- nevím co je to demokratický komunismus maximálně tak oxymoron
- dětska nemuseli zakládat pirátskou stranu a mohly jít k zeleným nebo klasickým komoušům

@mig já jsem si přečetl ten článek na novinkách a tohle mě pobavilo:
====
Pokud jde o spojení s Piráty, je výrazná členka přesvědčená, že „abolishment (odstranění) duševního vlastnictví je neoddiskutovatelná součást pirátství“. Dodala, že to považuje také za součást jednoho z hlavních pirátských bojů proti kapitalismu.
====

Chcete-li se zúčastnit této konverzace, přihlaste se
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz