Sledovat

Když se mluví o tom,že černoši mají menší IQ: ani nevíte,kolik bílejch zabedněnejch idiotů jsem dneska potkal :-D Tolik asi k rasové otázce.

@mig Ja bych se hlavne touhle otazkou vubec nezabyval, dokud nebudeme umet duveryhodne IQ merit. Zatim to totiz absolutne neumime.

@albi ano, dá se měřit leda rychlost uvažování, ale ta v praxi není vždy důležitá..

někdo třeba vymyslí řešení za pár minut, jiný potřebuje týden, jenže pak přijde s něčím naprosto geniálním, čímž strčí toho prvního do kapsy..

další neměřitelnou věcí, která souvisí s inteligencí, je intuice.. když se snažím něco vyřešit, tak konkrétní způsob obvykle neznám, ale něco mi říká, že určitá cesta povede k výsledku - a kupodivu ano - jak je možné, že člověk to dopředu nějak ví? vynálezci taky nějak tuší, že to bude fungovat..

mám dojem, že mozek má nějakou výpočetní kapacitu (u většiny lidí bude možná podobná, pokud mají podobný počet neuronů), ale každý tu kapacitu využívá jinak..

někde jsem se dočetl, že prý mozek tráví až 90% času řešením sociálních vazeb (čili ten výpočetní výkon se spotřebuje na věci jako co si o mě kdo myslí, jak asi co myslel když něco jiného říkal, atd.)..

takže je klidně možné, že lidi kteří dosahují v IQ testech málo bodů, jsou v sociální oblasti mnohem inteligentnější než matematici-géniové..

no a co třeba hudební talent? to není forma inteligence? taky to ten mozek přece musí vypočítávat..

ono se to fakt měřit moc nedá, leda porovnávat určité oblasti inteligence, ale celkové IQ je dost problematická věc..

ještě mě napadl jeden koncept, a tím je vertikální a horizontální inteligence.. ta vertikální je to co měříme jako IQ.. horizontální je něco jako obecné povědomí o věcech.. setkal jsem se totiž s lidmi, kteří měli IQ okolo 160, ale byli přitom úplně zabednění - právě jim zcela chyběla ta horizontální inteligence, umění spojit si věci do kontextu.. oni vlastně vůbec nebyli schopni propojit detaily do celku, vlastně v tom byli úplně blbí

Chcete-li se zúčastnit této konverzace, přihlaste se
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz