Sledovat

vlastně je udivující, jak šestihodinový výpadek facebooku dokáže vytvořit množství zpráv..

něco nás vytrhlo ze světa 24/7, na nějž jsme si totálně navykli..

jenže co kdyby došlo k blackoutu? pravděpodobnost je velmi vysoká, možná vyšší než že znovu spadne ten facebook, a přesto to nechává lidi úplně v klidu..

co by se asi stalo za tři dny bez proudu? nejenže by opět nešel facebook, ale ani mobily.. kvůli závislosti na internetu by nejspíš nešlo vůbec nic.. selhalo by zásobování pohonnými hmotami, a následně potravinami, které je závislé na několika řetězcích.. (a čím v nich zaplatíte, když nepůjdou bankomaty, to netuším)

dovedu si představit totální bordel a paniku, kdy by nikdo nevěděl co se děje, ale všichni by chtěli někam odjet.. a vsadím se, že by rychle došel benzín tak jako v Británii..

jestli se někdo domnívá, že by to všechno udržely agregáty, tak o tom silně pochybuju, protože mi stačilo vidět, co na Vinohradech napáchala jedna bouřka: internet nešel ještě několik dní poté, protože to jednak zničilo některá pojítka a jednak agregáty nenaběhly, protože je nikdo nikdy netestoval..

no a konečně tenhle stát nemá armádu, takže by nedokázal s pár měšťákama zajistit pořádek..

doufám tedy aspoň, že systém sirén je funkční, když ho furt testují, a že má baterie na delší dobu než na několik dní a ty baterie pravidelně někdo vyměňuje :-)

P.S. vzhledem ke snížení paniky doporučuju mít doma zásobu luštěnin aspoň na rok, je to nákup za cca 4000 Kč, a postupně odebírat a přidávat nové (FIFO).. nejde o to, že bych byl až tak paranoidní (věřím že bychom se z toho blackoutu dostali), ale prostě se mi nechce stát kilometrovou frontu před LIDLem v zimě a blátě..

P.P.S. nejhorší je, že se zase bude všechno řešit v panice a hrůze, přitom by stačilo ty blackouty jednou měsíčně trénovat, aspoň aby se ukázalo, zda ty agregáty fungují..

Chcete-li se zúčastnit této konverzace, přihlaste se
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz