Sledovat

Ten Android je fakt jedna velká bezpečnostní díra. Buď věříte aplikacím, že dělají jen to co mají dělat nebo si mobil rootnete a nainstalujete lsposed & xprivacy, jenže pak musíte věřit, že rootkit a dalších x nutných komponent neobsahuje backdoory. (Rootovské oprávnění je vlastně mnohem horší, protože umožňuje ukrýt cokoli.) Defaultní androidí oprávnění sice umožňuje aplikacím odebrat práva k určitým věcem jako je mikrofon a kamera, jenže ne přístup k síti. A tak plný přístup k síti má většina aplikací.

Víte co to znamená, mít plný přístup k síti v kombinaci se zapnutým mikrofonem? To, že lze přečíst vaše supertajná hesla, pokud je píšete na klávesnici počítače, čistě pomocí rozpoznávání zvuku.

Úzké hrdlo však není ani mikrofon ani kamera, jako právě ten plný přístup do internetu. Zajímavé na tom je, že je to pořád stejné, ať už na mobilech nebo na PC: lidé se bojí útoků zvenčí, přitom daleko častější bývá útok zevnitř. Právě ta komunikace směrem ven.

Bylo by fajn, mít speciální přenosný wifi hotspot s firewallem a připojovat se do internetu skrze něj (druhá SIM jenom pro internet). Uvažuju o nějaké krabičce s raspberrypi. Ten bezpečnostní problém totiž nemá jiné řešení než fungovat skrze externí filtrovací zařízení.

Vůbec nejlepší na tom ale je, že si za tohle všechno šmírování platíme.

· · Web · 1 · 1 · 2

@mig Nezapomínejte na SIM toolkit, to je teprve ta správná chuťovka 😉

@g no to jo.. prave by to resil nejaky externi hotspot.. no zas projekt na dlouhe zimni vecery :-)

Chcete-li se zúčastnit této konverzace, přihlaste se
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz