Sledovat

Jak se nám tu žije

Ve válce s Ruskem jsme, ale zároveň tu pořád platí osvědčená strategie - nebojovat. Co už, tak tu budou zase Rusové. Stavěli tu snad gulagy? Ne. Marasmus tady byl, ale za ten jsme si mohli sami. A přežít se to evidentně dalo, zejména na chatách a zahrádkách.

Jo, občas nebyly banány a toaleťák. Teď zase chybí jiné věci nebo na ně mnozí nemají. To je marasmus made in USA. (No hlavně když tu teda nebudou Rakušani, myslí si mnozí Češi, připouštějíce však, že za monarchie se taky dalo žít.)

Za co bojovat? Proč? Nechat si rozstřílet města jen kvůli pocitu hrdinství a národa? Kdeže. Češi na to prostě vyzráli. Když bude nejhůř, odjedou zase na chalupu.

(Pravda, jednou jim hrozil zánik, to když je plánovali poněmčit - což by se taky nějak zkouslo - horší byl odvoz té druhé části na Sibiř. Nicméně i tam se dá žít. Teda ne všude, ale Češi se ve světě neztratí.)

Tahle strategie nemusí vyhovovat každému, někoho možná zvedá ze židle, přesto z hlediska strategií které jsou k dispozici, je velmi úspěšná, osvědčená a když si představím, jak Češi jdou do otevřené války s Ruskem nebo Američany nebo Němci - sami za sebe - tak je vlastně jediná možná. (Proč by Čechy měli podporovat nějací spojenci, když už tu není ani uhlí ani uran, to fakt netuším. Ti spojenci se taky starají především o sebe.)

Prostě půda, kompost a metaldehyd rozpuštěný v pivu proti slimákům, to jsou jediné reálné hodnoty, které se tu uznávají. Zbytek je pseudopolitika, pseudokauzy a občas i pseudorevoluce.

Vivat Havel, Vivat Klaus, Vivat Zeman. Halelůjá!

· · Web · 1 · 1 · 2
Chcete-li se zúčastnit této konverzace, přihlaste se
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz