Sledovat

Karlovarsko: situace jako v Praze. Nejdřív nejhorší z nejhorších a poté premiant.

Bylo mi divné už v době lockdownu, že na tom Praha byla nejlépe, přestože se tam nadále stýkal milion lidí. Ještě dříve však, na podzim, na tom byla nejhůř. Mapa je z 24.10.2020.

Opravdu mám pocit, že promořenost bude mnohem větší než udávají statistiky nebo že je problém v počítání těch statistik. Čistě spekulace: nějak v tom budou hrát roli bezpříznakoví či imunní lidé.

Na věci mi ovšem nejpodivnější připadá fakt, že se o těchto možných souvislostech nejhorší-nejlepší oficiálně nikde nepíše. To si toho nikdo nevšiml?

Disclaimer: nepatřím mezi popírače covidu, jen se snažím věc pochopit. Samozřejmě přitom používám tzv. selský rozum, který může vidět zdánlivé souvislosti tam, kde nejsou.

· · Web · 2 · 0 · 2
@mig Vzhledem k tomu, že statisticky významné procento lidí nakaženost vůbec nehlásí a že podle některých studií způsobuje prodělání nemoci lepší imunitu než očkování, bych řekl, že bude promořenost/proočkovanost výrazně vyšší, než uvádí oficiální statistiky, které se nemůžou o nehlášené nakažené opírat. Takže může na papíře něco vypadat jako kouzlo, i když je tam v reálu souvislost. To už je holt na zkušenostech a úsudku každého z nás. Osobně ale respirátor venku nesundám, dokud nebude situace výrazně lepší, než je teď. Vpodstatě jsem za poslední rok ve svém chování nezměnil vůbec nic: respirátor a rukavice kamkoli mimo domov, všude se umýt a všechny návštěvy se musí umýt. Přítel nějakých hromadných párty jsem nikdy nebyl a nehodlám v tom nic měnit ani až/jestli bude po všem.

@mig
tak nějak to potvrzuje i rozhovor s imunologem Jířím Šinkorou, který jsem četl nedávno v Echu.
V tom rozhovoru řekl, že nebude jmenovat ale zná nemocnice, kde už lékaři vůbec nenosí ochranné pomůcky jelikož tam je personál tak promořen a má takových protilátek, že jsou imuní.
S tím taky narážel na to, že plošné očkování je blbost když člověk neví kolik má v těle protilátek.

@tessierashpool no mě už to přijde, že to je teď především testovací byznys.. kupodivu si taky nikdo moc nevšiml faktu, že Velikonoce se nijak výrazně neprojevily na zhoršení situace.. ČR je dávno už v podstatě rozvolněná, takže už měsíc si myslím, že kdyby se teď povolilo vše, tak by se nic zásadního nestalo.. ale ne.. budou povinné antigenní testy před návštěvou kadeřnictví, kdy kadeřnice bude muset vést seznam klientů a ten bude dostávat nějaký úřad, plus namátkové kontroly, aby si náhodou nemyslela, že se na to vykašle.. ty seznamy by pak ještě mohly vést restaurace.. takže nějaký úřad uvidí, kdy jsem se byl ostříhat, kdy jsem byl v restauraci, kdy jsem byl v muzeu.. ne, tohle už je myslím si za hranou a je to jenom maskované šmírování v rámci "boje proti terorismu".. (teroristé přeci mohou být všude! v případě viru jsou navíc neviditelní!) to je podle mě úplně nový level.. lidem se dá vždycky prodat nějaká "bezpečnost" a "jistoty", v rámci toho jsou ochotni omezit své svobody.. vůbec je divné, jak se teď najednou tolik chrání lidské životy, když ty samé lidské životy byly předtím politikům docela ukradené.. třeba když také díky panu Kellnerovi a předváděcím akcím dostali spoustu důvěřivých důchodců do exekucí..

Chcete-li se zúčastnit této konverzace, přihlaste se
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz