Sledovat

to by mě fakt zajímalo, co stojí za tou kauzou Vrbětice.. aneb komu se hodí do krámu, vytahovat to právě teď, když o tom stejně všichni zainteresovaní už dlouho věděli.. jde o Dukovany? ale ty přece nejsou pro Rusko takové terno.. nebo je to jen řinčení zbraněmi s cílem ukázat, kdo má jakou pozici? nebo je to odklánění pozornosti od nečího byznysu či průseru? ale to by to Rusko nehrotilo.. zájem vyvolat problém je jakoby oboustranný.. nebo jsme konfrontační proxy mezi RF a USA?

@mig Ale třeba Faltýnek je spokojený,že se o něm teď nepíše 😃
Kauza Bečva už pomalu vyšuměla.

@mig Podle mě to hrozilo prasknout, zřejmě to někdo (Respekt?) měl zveřejnit. Zkuste si představit ten poprask kdyby se zjistilo, že to naše vláda tutlá a Hamy ještě letí škemrat do Moskvy o Sputnik. Takhle mají alibi. Ale asi to bylo těsně, úplně vidím tu paniku.

@jackc @mig On to dnes Hanáček ve sněmovně takhle přesně popsal. Že proto s tím spěchali v sobotu večer, že šlo o hodiny a v neděli už by to bylo venku. Zachránili si zadky v poslední chvíli a ještě se tváří, že by za to měl dostat 🏅.

@ondra @mig Dík za doplnění. Zapadá do toho i ten prvotní důraz, zřejmě se báli reakce, že se to obrátí proti nim. To se nestalo a proto v pondělí ubrali.
Hamáček si navíc z plánované cesty do Moskvy udělal krycí historku a je mu jedno, že mu ji Babiš rozbíjí a snaží se to využít pro sebe ("neletěl, protože jsem mu to zakázal"). Je to taková Hra o trůny pro zaostalé.

@jackc @mig Ta panika byla znát při první tiskovce.Moc jistý hlas neměl Bureš.

@archos @jackc vzdycky si musim pripomenout tyhle uzasne skece, SRAC a CUPKA.. aneb ceska politicka skola je, nejdriv delat ramena a pak zacit fnukat a doufat, ze to za nas vyresi Americani... to je tak skvele receno.. takze presne jako Hamacek.. a ted se ceka, ze to nejak vysumi.. a taky ze to vysumi, protoze si nikdo nechce palit prsty.. youtu.be/M3WHQAoka0s

@mig @archos jj, dobrý a určitě by se tam našly další trefné kousky :-)

@mig údajně je to tlak nové americké administrativy. Trumpa vliv Ruska v Evropě nezajímal. Teď nám Američani dali nůž na krk s tím, že buď s tím začneme dělat něco sami nebo s tím půjdou ven oni. Doteď se to kvůli Zemanovi drželo pod pokličkou, ale tajné služby prý mají slušně nabito a bude to ještě sranda.

@sesivany @mig Ani bych se nedivil,kdyby to všechno byla pravda.Babiš nejdřív musel na CIA až potom k Trumpovi.

@sesivany @mig Zajímavé, smysl by to dávalo. Odkud máš tyhle informace? Pokud to není tajné ;-)

@jackc @mig od lidí z politiky, víc bych to asi nechtěl specifikovat. Samozřejmě je to pořád "jedna paní povídala", ale mám to od dvou nezávisle na sobě a přijde mi, že to i dává smysl v souvislosti s tím, co už známe a co dál se objevuje.

Chcete-li se zúčastnit této konverzace, přihlaste se
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz