Má tu někdo zkušenosti s domácí automatizací (tasmota)? Problém: 10A jistič, který vyhodí kdykoli současně topí pračka, bojler a kávovar. Lze pomocí smart zásuvek detekovat odběr a okamžitě zareagovat vypnutím méně důležitých spotřebičů? Je mi jasné, že kdyby ty spotřebiče byly smart, šlo by to jednoduše. Tahle pračka ani bojler ale dopředu nepožádají, že chtějí začít topit. Předělávat je na smart nechci, daleko míň času totiž strávím vypojením bojleru ze zásuvky předtím, než pustím pračku.

Sledovat

Vlastně co to řeším, když už jsem si odpověděl: vytáhnout to ze zásuvky. To je řešení, které stojí pět sekund času. Kdybych to tu měl předělat na smart a ještě to nakonfigurovat (a pak řešit aktualizace a samozřejmě bugy a záseky), strávil bych tím několikařádově víc času. Pravidlo však říká, keep it simple, stupid. Tak.

· · Web · 1 · 0 · 0

@archos to tady (v zahrádkářské kolonii) bohužel není možné, nejsou tu na to stavěné rozvody.. ono to tu vlastně nebylo stavěno ani na tu pračku, ani na ten bojler, snad ten kávovar :-D

@mig Aha,tak to chápu.Máme to s jističem stejné na zahradě.A to tam pračku ani nemáme.

Chcete-li se zúčastnit této konverzace, přihlaste se
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz