Sledovat

pirati.cz, aktualita #1: "výběrové řízení na mediální agenturu". Souhlas. Potřebují píáristu jako sůl. Ačkoli jsem píárista-amatér, na prvním místě by určitě měly být jiné zprávy než hledání agentury. Teď, když jde o životy. Záhlaví "ZA PĚT DVANÁCT" odkazuje na PDF? No sorry, jako :-) V době, kdy je spíš 12:05 a lidi jsou nasraní, dodavatelské řetězce se rozpojují, Piráti mluví o potřebě navrhovat řešení. Teď by měli být ti první, kdo navrhnou vyslovit Vládě nedůvěru.

· · Web · 2 · 0 · 2

@mig Ta nedůvěra by znamenala velkou hádku v PSP, médiích atd. I pokud by se je podařilo svrhnout (což není pravděpodobné), byl by na tahu Zeman a to nechceš.
Jinak to výběrko není nic mimořádného, je to sezónní činnost a děláme ho před každou kampaní. Výběrka máme otevřená, více zde: forum.pirati.cz/viewforum.php?

@jackc Zeman bude na tahu i na podzim.

Nebude-li se PSP hádat, nestane se nic. Politika appeacementu nefunguje, rozkrádání ano.

Lidi teď hledají Spasitele. Někoho, kdo se za ně klidně pohádá, kdo to vyvolá a postaví se do čela.

Piráti se tím nevyvoláváním dobrovolně stavějí do role jedné z vedlejších stran. Jenže nestačí být druhý, aby se to dalo vyhrát.

Proto pokládám za důležité, komunikovat teď to jediné téma, které lidi zajímá, byť na pozadí běží spousta jiné mravenčí práce.

@mig Jenže na podzim bude mít jednak mnohem menší manévrovací prostor a jednak se dá předpokládat, že díky očkování v té době už nebudeme v takové krizi.
Stačí, že máme anarchii v anticovid opatřeních, ještě abychom měli anarchii ve Sněmovně. Na 90% by z toho bylo jen velké plácnutí do vody, tak to vidím já.

@jackc @mig
Já bych jako první hlavně odstavila Černého a podobné promořovače, kteří pandemii fakticky řídí a nechávají lidi bez mrknutí oka umírat.

twitter.com/josefslerka/status

@jackc jasně, je to opatrný postoj, který chápu. Přesto je otázkou, na kolik by se to mohlo ještě zhoršit? Koordinace vakcinace se dělá ad hoc podle toho, kdo nejvíc křičí a nejspíš to celé řídí nějací úředníci z ministerstva, kteří tam budou vláda-nevláda. Možná by to řídili i lépe, kdyby jim do toho nikdo nekecal. Nicméně pokud by padla vláda, organizaci by nejspíš převzali hejtmani a udělali by si na ní jméno, např. Kuba z ODS. To by se Pirátům asi nehodilo (spekulace). No nic, uvidíme :-)

@mig @Eva Pokud tam vidíš podezření z trestného činu, proč to trestní oznámení nepodáš? Na to přeci nepotřebuješ opozici, ať už je tou opozicí kdokoliv.
Snažit se o anarchii v situaci, kdy Babiš konečně začíná vyjednávat, nedává žádný smysl. A označit to co se děje za koukání a vyčkávání (=nicnedělání) je IMHO poněkud... nepřesné :-)

@jackc @Eva na další trestní oznámení jako občan už asi nemám kapacity, jeden soudní proces docela stačí :-) uznávám, že mám blízko k anarchii, ačkoli ji považuju jen za přechodný a nestabilní stav.. proto jsem se taky původně stal členem Pirátů.. i ten přechodný a nestabilní stav může vést k něčemu lepšímu.. ovšemže i k horšímu, to nikdy není jisté... mnohokrát se mi osvědčilo, že nejlepší obranou je útok.. appeacementem se nic nezkazí, ale taky nic nezíská

@mig Jak to, že to ještě neudělali? (S tou nedůvěrou.) Celá opozice podle mě selhala.

Chcete-li se zúčastnit této konverzace, přihlaste se
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz