Myslím si, že z PR hlediska je opoziční odmítnutí nouzového stavu sebevražda. Teď by právě mohla opozice ukázat, že je schopna se sjednotit a kývnout společně na nouzový stav, ovšem s jasně řečenými požadavky. (Možná se to děje, ale není to vidět - a co není vidět, jako by nebylo.) Přijde mi to hašteření zrovna teď krátkozraké. A přitom by právě teď, z PR hlediska, šlo toho celého tak skvěle využít! Ale ne, každej si pojede svou "polívčičku"...

@mig Přesně to si myslím i já.Asi to nebylo to nejlepší a ještě to může Babiš hodit na hejtmany.

@zdenekkreml @mig migu tys neviděl ta doprovodná hlasování? ANO chce nouzový stav, ale návrhy na konkrétní opatření je nezajímají (když nejsou jejich). Vždyť Babiš nechtěl jednat ani o tom nouzovém stavu. A jak si představuješ sjednocení opozice s komančema nebo SPD, kteří jsou úplně mimo? Zkus spočítat mandáty. "Nouzový stav s jasnými požadavky" - kdes byl poslední rok? :) :(

@jackc @zdenekkreml ještě trochu upřesním. Sjednocení opozice podle mě znamená, že se právě na chvíli zapomene, že se se SPD a KSČM nemluví. Třeba kdyby Ivan Bartoš veřejně vyhlásil iniciativu "Donutíme ANO ke spolupráci" aneb Přijetí požadavků výměnou za odsouhlasení nouzového stavu. Společné požadavky napříč opozicí by se našly. Bartoš by se stal leaderem celé akce a pokud by SPD a KSČM výzvu odmítli, Piráti by nebyli za ty, kteří se nechtějí domluvit. Je to asi dost naivní, to uznávám :-)

@mig @zdenekkreml Tak souhlasím s tebou, že očekávat, že donutíš ANO ke spolupráci nebo SPD k podpoře epidemiologických opatření, je trošku naivní :-) Btw komunisté chtěli za svou podporu Sputnik bez EU testů: seznamzpravy.cz/clanek/tlacili

@jackc @zdenekkreml
řeším to spíš z princpiu, jaký signál byl vyslán k lidem.. vlastně vůbec nejde o ten nouzový stav, ale právě o ten signál.. bohužel, bylo to podle mě dost negativní.. opozice mohla ukázat, že se je schopna povznést nad dílčí věci a Piráti mohli nabídnout ruku ostatním vč. těch, s nimiž se normálně nemluví (kteří by tu ruku odmítli, ale to by bylo fuk).. takhle opozice vyslala signál, že se není schopna domluvit, a tudíž ani po volbách nebude schopna sestavit funkční vládu..

@mig @zdenekkreml A nedělo se náhodou to, co popisuješ, celý poslední rok?
A koho myslíš tou opozicí, když to srovnáváš se sestavováním vlády v příštím období? Protože jsem si dost jistý, že s komančema a SPD do toho nepůjdeme.

Sledovat

@jackc @zdenekkreml co se týká opozice, tak je jasné, že se SPD ani KSČM Piráti nepůjdou.. S někým ale budou muset.. Kvůli současnému dění ohledně nouzového stavu ovšem podle mě docílili toho, že se víc zviditelnění hejtman Kuba.. A je klidně možné, že příští vládu bude sestavovat právě on a Piráti budou zase v opozici..

No nechci se dohadovat, jsou to všechno jenom moje dojmy a názory :-) tedy další kapky do moře keců a plků, kterých je plný internet..

@mig @jackc Já Piráty dřív moc nesledoval,ale koalice se STAN se mi libí'No je i otázka,jak by fungovalo společné vládnutí s ODS a Topkou a na výběr nic jiného není.No uvidíme,hlavně ať nevyhraje stbákovo sekta.

Chcete-li se zúčastnit této konverzace, přihlaste se
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz