@mig Přesně to si myslím i já.Asi to nebylo to nejlepší a ještě to může Babiš hodit na hejtmany.

@zdenekkreml @mig migu tys neviděl ta doprovodná hlasování? ANO chce nouzový stav, ale návrhy na konkrétní opatření je nezajímají (když nejsou jejich). Vždyť Babiš nechtěl jednat ani o tom nouzovém stavu. A jak si představuješ sjednocení opozice s komančema nebo SPD, kteří jsou úplně mimo? Zkus spočítat mandáty. "Nouzový stav s jasnými požadavky" - kdes byl poslední rok? :) :(

@jackc @zdenekkreml ještě trochu upřesním. Sjednocení opozice podle mě znamená, že se právě na chvíli zapomene, že se se SPD a KSČM nemluví. Třeba kdyby Ivan Bartoš veřejně vyhlásil iniciativu "Donutíme ANO ke spolupráci" aneb Přijetí požadavků výměnou za odsouhlasení nouzového stavu. Společné požadavky napříč opozicí by se našly. Bartoš by se stal leaderem celé akce a pokud by SPD a KSČM výzvu odmítli, Piráti by nebyli za ty, kteří se nechtějí domluvit. Je to asi dost naivní, to uznávám :-)

@mig @zdenekkreml Tak souhlasím s tebou, že očekávat, že donutíš ANO ke spolupráci nebo SPD k podpoře epidemiologických opatření, je trošku naivní :-) Btw komunisté chtěli za svou podporu Sputnik bez EU testů: seznamzpravy.cz/clanek/tlacili

@jackc @zdenekkreml
řeším to spíš z princpiu, jaký signál byl vyslán k lidem.. vlastně vůbec nejde o ten nouzový stav, ale právě o ten signál.. bohužel, bylo to podle mě dost negativní.. opozice mohla ukázat, že se je schopna povznést nad dílčí věci a Piráti mohli nabídnout ruku ostatním vč. těch, s nimiž se normálně nemluví (kteří by tu ruku odmítli, ale to by bylo fuk).. takhle opozice vyslala signál, že se není schopna domluvit, a tudíž ani po volbách nebude schopna sestavit funkční vládu..

@mig @zdenekkreml A nedělo se náhodou to, co popisuješ, celý poslední rok?
A koho myslíš tou opozicí, když to srovnáváš se sestavováním vlády v příštím období? Protože jsem si dost jistý, že s komančema a SPD do toho nepůjdeme.

Sledovat

@jackc @zdenekkreml ano, dělo, přesto bych řekl, že ne dostatečně rázně. Nebo aspoň aby to vyvolalo patřičnou mediální odezvu. Když jsem se poprvé setkal s Piráty, mělo to "pirátstější drajv", řekl bych. Strana se jistě musela zprofesionalizovat, nicméně ten drajv, to byl důvod jejího vzestupu. A ten teď postrádám. Samozřejmě oceňuju mravenčí práci a všechny ty dílčí snahy, o tom žádná. Chybí mi tam prostě někdo jako Pavel Novotný, který by to všechno prodal.

@mig @zdenekkreml Ano, v minulosti to byl více punk. Ale pokud chceš opravdu udělat zásadní změny a vést tuto zemi, nemůžeš být anarchista. Change my mind.

@jackc @zdenekkreml podle mě je nutné, zůstat "punk" aspoň uvnitř.. Nebyl bych si tak jistý tím vedením země.. Není ještě jisté, že to budou Piráti.. Mají sice preference, ale do podzimu je času dost.. A pokud nebudou mít drajv, lidi co je volili, zvolí konkurenci, až vznikne něco volitelného.. Jak jsem psal, začíná být slyšet o hejtmanu Kubovi,který má podle mě ambice i schopnost řídit.. Lidi vycítí pevnou ruku a mnozí půjdou za ním.. Neusnout na vavřínech.

@mig @zdenekkreml Jasné to určitě nemáme a uvědomujeme si to. Pokud to ale vyjde, budeme připraveni. Jinak drajv máme IMHO obrovský, rozjeto na hodně frontách a pracujeme nejen na PSP, ale i na komunálu pro další rok(y). Viz např. sako.pirati.cz/

Chcete-li se zúčastnit této konverzace, přihlaste se
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz