Sledovat

Kdyby byla opozice co k čemu, vůbec bychom se nemuseli bavit o nějakém Babišovi. Bohužel, Piráti mi čím dál víc připomínají svazáky. Najdeme mezi nimi spoustu schopných i pilných lidí, kteří to myslí dobře. Jenže se pořád nemůžu zbavit toho dojmu svazáků. Poznal jsem Piráty jinak, před několika lety na Magistrátu, kde měli malý kumbál, který připomínal anarchistické doupě. To byli Piráti s velkým P. Od té doby se strana profesionalizovala a stala se poněkud sluníčkářskou. Nemá to správný drajv..

@mig Systém nelze změnit systémovými prostředky. Systém sám sebe prostě nezmění.

@hafusak přesně, ale můžeme si na to aspoň hrát :-) a k revoluci nebo jinému řešení tu koule nikdo nemá (otázkou je, zdali by to pak bylo jiné)..

@mig Jistě, můžem si na to hrát. O to taky systému jde. Odpoutat pozornost. Revoluce zamíchá akorát kartama, k dlouhodobému řešení nevede. Systém si jí přivlastní, pokud jí sám nevyvolá.

@hafusak jo je to nekonecne prelevani moci z jedne skupiny na druhou.. Ale obcas to neskodi, cca jednou za 20 let :-) nicmene, prave jsem obdrzel v metru Piratske listy... Meli by fakt pritvrdit, uz to pomalu dosahuje levelu Petr Fiala.. To uz pak neni ani to hrani si.. Skoda

@jackc @hafusak Podporuju Piráty. Je mezi nimi spousta schopných lidí, kteří opravdu prosazují věci a již dosáhli mnoha dílčích zlepšení. Přesto si nemůžu nevšimnout, jak strana působí navenek, totiž že přes všechnu snahu členů jde ve výsledku o one-man-show (viz třeba volební spot). Babiš je samozřejmě taky one-man-show. Nicméně pokud to má být cíl, pak ta one-man-show musí být totální, a to podle mě není. Je taková napůl. Svým způsobem mnohem pirátštější rétoriku představuje ... (pokračování)

@jackc @hafusak ... představuje pan Novotný. Ačkoli s ním nemusím souhlasit a můžu si o něm myslet, že je prodejná děvka, tak PR dělat umí skvěle. Je vidět a o to jde. Umí prodat každé témata. Naopak při čtení Pirátských listů nabývám dojmu, že je to všechno fajn (důraz na svobodu, atd.), jenže občany momentálně trápí úplně jiné věci, k nimž se Piráti patřičně nevyjadřují. Nebo aspoň to nevidím. Aneb digitalizace je fajn, ale jak mi to pomůže neztratit práci? Tak se ptají občané.. (pokračování)

@jackc @hafusak Zažil jsem Piráty ještě než se stali "slavnými" na Magistrátu, kde měli takový kumbál, který připomínal anarchistické doupě. To už teď nějak postrádám. Teď z nich mám trochu dojem korporátu. To PR je dobré, ale problém je, že není _nejlepší_. Proto si myslím, že je škoda, když PR nenechají dělat těm nejlepším píáristům, například najmout Kazmu. Dovedu si představit, jaké haló by dovedl udělat... (pokračování)

@jackc @hafusak ... takže ty myšlenky o svobodě a digitalizaci ano, ale nejdřív totální PR. Oslovit občany tím, co je teď především zajímá. Teprve pak na základě takto získaného zájmu protlačit všechny ty bohulibé myšlenky o svobodě a digitalizaci. (konec :-))

@mig @hafusak OK, díky za Tvůj pohled. Politika bohužel je i o PR, ale jak jistě víš, Piráti to od začátku dělali spíš obráceně a pořád se v tomhle oboru učíme. Pro kontext bych rád doplnil, že drtivou většinu věcí (včetně psaní článků do novin) si děláme sami / dobrovolnicky. Jednak máme dost omezený rozpočet a jednak chceme zůstat autentičtí a nestat se produktem. (...)

@mig @hafusak Pro kontext ještě doplním, že v rámci největšího a nejlidnatějšího Středočeského kraje máme (bez poslanců) celkem 3 pracovní úvazky (z toho část je jen dočasně na výpomoc při volbách) a pak několik dohodářů pro asistenci kandidátům do Senátu. Na celý kraj je jen 81 členů, ale spousta příznivců...
#pirati

Já Vám pánové nevim, zatim mi přijde, že to Piráti prostě dělaj dobře. Názorově jsou konzistentní, místama trochu víc doleva, než by se mi líbilo, ale evidentně to celkem funguje, preference dlouhodobě rostou, zatímco třeba ODS stagnuje, i když se o nich mluví naprosto pořád, díky Novotnýmu :)
Chcete-li se zúčastnit této konverzace, přihlaste se
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz