Jan Molič boostnul/a
Jan Molič boostnul/a

#humor
John Cleese Says He’d ‘Like To Apologise’ For ‘Monty Python’ Sketches Making ‘Fun Of White English People’

John Cleese wrote on Twitter that he'd "like to apologise" for "Monty Python" sketches that made "fun of white English people."

dailycaller.com/2021/04/13/joh

Bude se to zdát neuvěřitelné, ale tohle byla tehdy světově konkurenceschopná hudba. Jindřich Parma a skupina Hipodrom, tuším v roce 1990. Jsem rád, že mám tu desku, vžycky mi připomene Československo.. osmdesátky.. podle mě to byla úžasně uvolněná doba a do té muzky se to zakonzervovalo.. No a to 'eyheeen', to je sampl rakouské zpěvačky Goldie Ens, jíž Parma produkoval desku.

youtube.com/watch?v=aAQPZpDKrn

Jan Molič boostnul/a

Vzdělávací okénko.

RT @ondrakucera@twitter.com

Kdybyste někdy někomu chtěli vysvětlit, co to je databázová transakce a jak její absence může vést k nekonzistentním datům, aniž byste používali pojmy z IT, tak to je třeba to, když odvoláte ministra a následně zjistíte, že jeho nástupce to nechce.

🐦🔗: twitter.com/ondrakucera/status

Rozbehal jsem ejabberd s video hovory, nicmene to preklopim do prosody+coturn. Ne ze by byl ejabberd spatny, ale je to presne ten all-in-one software, ktery nemusim. Nechapu totiz, proc se porad znovuvynaleza kolo? Proc to umi web server, kdyz mame apache/nginx. Turn server. ACME. Rotovani logu... Tohle vsechno by (v unixu) mely delat samostatne programy, kazdy jen svou praci, zato dobre. Furt se opakuje stejna chyba navrhu. Dalsi priklad toho: systemd.

Jan Molič boostnul/a
If you're annoyed by the shit #Signal is doing, don't switch to the next centralized thing. They all tend to go bad after a while and you can't do anything about it. Use decentralized messengers instead, like #XMPP, #Matrix or #Deltachat. Federated protocols like them can't add features unless a lot of people agree.

Pořád jsem nepochopil, jak je možné, že Praha je na tom s covidem dlouhodobě dobře. Teď se "nemohlo" cestovat mezi okresy, zatímco v Praze se setkával víc než milion lidí. Člověk by předpokládal, že to bude opačné. Reálný pohled ven a na množství aut taky vypadá, že v Praze žádný lockdown nebyl. Naopak, pokud si vzpomenete, na začátku na tom byla Praha nejhůř. Další věc je, že z mých známých už covid prodělalo cca 80%, polovina z nich nešla na testy. Něco mi říká, že tam bude důvod té Prahy.

Od zítra bude povoleno scházení 20 lidí, ale maximálně dvou.

Máte potvrzení o vyvezení? - Ne, naše jímka má výjimku.

Jan Molič boostnul/a
Jan Molič boostnul/a

Dříve jsem tu psal, že by mi dávalo smysl prodloužit záruční lhůty pro spotřebiče. Ale ještě důležitější je právo na opravitelnost. Shodou okolnosí nám tento týden člověk z opravarna.cz zachraňoval žehličku, která se nedala běžnými šroubováky rozebrat. S výsledkem jsem velmi spokojen :-)
ct24.ceskatelevize.cz/ekonomik
P.S. Díky našim europoslancům @marcel_kolaja @mikulas_peksa @marketkag že se tomu věnují.

Hamáček odstoupil. Bude šéfovat Hamé Babišice.

Jan Molič boostnul/a
Jan Molič boostnul/a

@jackc AB byl možná ministrem financí, ale byl také předsedou hnutí, které vyhrálo a začalo obsazovat posty svými lidmi. Tudíž není nic tajemného, když AB říká, že Efko v tomhle směru ničím nepověřil. Víc než co jiného je to ale připomínka pro strany typu #pirati, abyste nějakými mechanismy včas eliminovali svá Efka, pokud jejich činnost pokládáte za eticky neúnosnou 😉 Dosti pochybuji, že 100% Pirátů jsou skauti a altruisti 🤔

definitivně musím uznat, že nejnovější album od Monkey Business (Freedom On Sale) je zatím nejlepší v jejich tvorbě.. první poslech mě vůbec nezaujal, na druhý pokus to už šlo, ale až teprve po delší době jsem zjistil, že je to vlastně úplně super.. místy podobné Royksopp.. pořád se tam mění styly.. nemusí se líbit, ale Roman Holý se určitě nezasekl v předchozí tvorbě, dostal ze sebe maximum..

Je libo nějaký večerní art rock? Pak doporučuju best of Goblin (Keith Emmerson), youtube.com/watch?v=zQejiArD60 . Jo a kdyby se zachtělo vidět fakt divný věci, tak doporučuju horror Inferno, kde je ta muzika použitá.. viděl jsem ho mnohokrát, pak i další věci od Daria Argenta, ale tenhle jedinej film mě asi baví, a to moc.. ale ne dějem, jako spíš vizuálem a tou muzikou, atmosférou.. možná je to i proto, že Argento ho částečně vůbec nerežíroval a ještě o něm prý prohlásil, že je jedním z jeho nejméně oblíbených filmů.. en.wikipedia.org/wiki/Inferno_

Pojďme nějak víc podpořit ten Matrix.. Třeba přimět aspoň své protějšky, ať si ho nainstalují namísto whatsappu (byť dopředu vím, že to bude obtížné). A vlastně se nedivím, protože kdo by si taky chtěl zakládat profil na partnerově serveru? :-D Snad by věci pomohlo, kdyby vzniklo nezávislé sdružení, které by provoz serveru zaštítilo a garantovalo, že tam ten profil bude fungovat i zítra - což jedinec administrátor nedokáže (natož po případném rozchodu :-))

Jan Molič boostnul/a

Uděláme vše pro to, aby se infozákon podařilo ochránit, ale supi se slétají 😞

RT @lukasvalasek@twitter.com

Kdo na Ústavně právním výboru hlasoval pro návrh poslance Marka Bendy (ODS), který kancléři Mynářovi umožní dále tajit informace o Hradu? ODS, ANO a KSČM. Z ODS Blažek a Benda. Z ANO Válková, Malá, Procházková, Strýček, Sadovský, Červíčková, Kohoutek. A za KSČM Ondráček a Grospič

🐦🔗: twitter.com/lukasvalasek/statu

Show older

Volby uživatele Jan Molič:

Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz