Jan Molič boostnul

#2493 Dual USB-C 

Small devices use two-prong USB-AC, but there's also a three-prong version with a USB-B plug as the ground.

Neda se rict, ze by za socialismu nadrazi na Palmovce nechteli udelat hezke. Nasel jsem zde jakysi naznak zdobnosti. Pravda, secese to neni, ale umite si dnes predstavit cenu tech jeklu?

Jan Molič boostnul

beta.birdsite.live/users/det_c
det_conan_kudo@beta.birdsite.live - [RT @lorenc_dan]
Instead of SemVer, I propose RealVer It has three parts, referred to as X.Y.Z.

X: Name/number marketing decided.
Y: Number of releases since leadership decided we needed a refresh and new name.
Z: Number of times we screwed up the last release.

ty lidi jsou fakt dementi.. dneska uz dvakrat co nekdo vyzadoval po druhych rousky.. ochoceni, poslusni, pripraveni vykonat kdejaky prikaz... nastesti se tu v buse najdou svetle vyjimky, ktere to prevazuji :-))

Jan Molič boostnul

EXPLICIT CONTENT 

Human take calves away from their mothers and kill them

Zrušení střídání času? Možná až po příští pětiletce. Názorný příklad toho, kterak EU není schopna vyřešit ani triviální blbost. Jak potom má být schopna řešit zásadní věci? (Ovšem co se teď zrovna zásadního v době dovolených řeší, to mě moc nenapadá, tak možná snad ta parita s Čínou a USA aspoň na Měsíci a aspoň od roku 2338?

Z nás v tom Kremlu musej mít fakt srandu. Tady není potřeba šířit dezinformace, tady už stačí jenom počkat.

novinky.cz/domaci/clanek/v-ces

Jan Molič boostnul

@rss_root_cz tohle je presne duvod, proc ma systemd-init spatny design.. od zacatku se vi, ze proces cislo 1 toho dela prilis mnoho a pritom je kriticky.. nic se nedeje, kdyz spadne linux na serveru, ale co treba v samoriditelnem aute? elektrarne? nebo v druzici? lze predpokladat, ze byla-li tam chyba jedna, muze jich byt vic, protoze kvalita kodu je podobna.. a lze predpokladat, ze mnozi uz jsou pripraveni, o tech chybach vedi a jen cekaji na prilezitost..

instalace novych provizornich jisticu uspesne provedena :-)

Ten Android je fakt jedna velká bezpečnostní díra. Buď věříte aplikacím, že dělají jen to co mají dělat nebo si mobil rootnete a nainstalujete lsposed & xprivacy, jenže pak musíte věřit, že rootkit a dalších x nutných komponent neobsahuje backdoory. (Rootovské oprávnění je vlastně mnohem horší, protože umožňuje ukrýt cokoli.) Defaultní androidí oprávnění sice umožňuje aplikacím odebrat práva k určitým věcem jako je mikrofon a kamera, jenže ne přístup k síti. A tak plný přístup k síti má většina aplikací.

Víte co to znamená, mít plný přístup k síti v kombinaci se zapnutým mikrofonem? To, že lze přečíst vaše supertajná hesla, pokud je píšete na klávesnici počítače, čistě pomocí rozpoznávání zvuku.

Úzké hrdlo však není ani mikrofon ani kamera, jako právě ten plný přístup do internetu. Zajímavé na tom je, že je to pořád stejné, ať už na mobilech nebo na PC: lidé se bojí útoků zvenčí, přitom daleko častější bývá útok zevnitř. Právě ta komunikace směrem ven.

Bylo by fajn, mít speciální přenosný wifi hotspot s firewallem a připojovat se do internetu skrze něj (druhá SIM jenom pro internet). Uvažuju o nějaké krabičce s raspberrypi. Ten bezpečnostní problém totiž nemá jiné řešení než fungovat skrze externí filtrovací zařízení.

Vůbec nejlepší na tom ale je, že si za tohle všechno šmírování platíme.

tip: když vás pořád otravují s telefonickými nabídkami, stačí říct "nesouhlasím s nahráváním hovoru" a sami to ihned položí.. osvědčená metoda již po mnoho let..

ovšem jednou mi takhle volali v 8 ráno (poté co jsem konečně ulehl ve čtyři ráno) ze Studia zdravého spaní, prý jaká je kvalita mého spánku? tehdy jsem tu paní rovnou poslal do prdele..

Akumulační kamna. Pamatujete? Geniální forma decentralizovaného uchovávání přebytků elektrické energie do horkých cihel. Dělalo se to u nás prakticky celý socialismus. Po revoluci byly nahrazovány přímotopy, zřejmě podle Murphyho zákona, že co funguje, to je třeba změnit. Přitom jediný problém s nimi byl v tom, že neměly dobrou regulaci. Dnes by to byla hračka. Podobně by šly přebytky elektřiny v létě uchovávat do mrazu a pak tím chladit. (Nicméně neočekávám, že by se takto technicky jednoduchá zařízení opět uplatnila v praxi. Vývoj směřuje ke komplikovanosti, takže v rámci zeleného údělu se dočkáme spíš drahých a překomplikovaných řešení, závislých na neustále fungujícím internetu.)

Jan Molič boostnul

Módu většinou nekomentuju, nicméně nemůžu si nevšimnout, že právě do módy přišly devadesátky. A taktéž jakási snaha o "rovnoprávnost" v módě: aby nebyl snad někdo znevýhodněn, začíná se nosit právě to, co vypadá blbě úplně na každém :-D

Aneb to co jsme museli nosit v devadesátkách, to je teď in. Tehdy jsme to ale kupovali z nutnosti u Vietnamců, protože to bylo levné, takže pak celé město chodilo ve stejných riflích a stejných bundách. Teď se to dělá dobrovolně a jsou všichni cool.

(Jen doufám, že zůstane u toho nošení pytlů a devadesátky se nevrátí taky do architektury. Totiž vůbec mi nechybí hnědý skla v kombinaci se zlatými klikami (po roce zrezlými), k tomu bíle natřené jekly v kombinaci se zelenými okny a fialovou a odlupující se obkladačky :-))

Jan Molič boostnul

Tak jsem přečerpal neomezená data, celkem 88 GB. Co mě zaráží je fakt, že vůbec nevím jak se to stalo. Dle Androidu žádná aplikace tolik dat nespotřebovala, ani wifi hotspot. Celkovou spotřebu mi to ukazuje 20 GB.

(Soudruzi z NSA si teď zřejmě honí brko nad videi slimáků, které jsem včera v noci natáčel.)

Kvůli nedostatku čipů prý stojí výroba ve Škodovce. Bude dostatek čipů na očipování lidí?

Teprve nedávno jsem objevil tuhle věc z roku 1982.. slyším v tom .. hodně nadčasový.. youtu.be/TsvyBiFA-fI

Zobrazit starší
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz