Jan Molič boostnul/a

Pět vojáků, tank a větroň. Praha slaví Den vítězství

Navzdory pandemii se v neděli v Praze koná tradiční vojenská přehlídka k 76. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce. Na náměstí Václava Havla se představí pět vojáků USA a blíže nespecifikovaný jeden kus vojenské techniky, zapůjčený ze skladu hmotných rezerv Čáslav. Přeletět nad ním má strategický větroň L-21 s primátorem Hřibem na palubě. O výsadek se postarají čeští parašutisté. V případě nepříznivého větru skočí z Národního divadla. Všichni vojáci jsou očkovaní proti covidu, pilot bude mít respirátor.

Jan Molič boostnul/a

To by mě zajímalo, proč od 10.5. nadále zůstávají zavřené bazény. Pro lidi s bolestmi pohybového ústrojí je plavání blahodárné. Ta pravidla navrhují kokoti. howgh

Tak mám artrózu palce u ruky, a to asi kvůli mačkání CTRL a ALT. Ty klávesy se totiž nacházejí pod dlaní, takže člověk musí nepřirozeně vybočovat palec. Když to děláte přes dvacet let, vybere si to svou daň. ALT i CTRL by přitom mohly být umístěny blíž středu klávesnice, na úkor zbytečně dlouhého mezerníku. Vlastně - proč je mezerník tak dlouhý? Stačil by jen mezi klávesami VBN, mezi C a V by už byl ALT a pod C CTRL. Na druhé straně by naopak mohla být klávesa WIN namísto druhého ALTu. (Asi byl záměr, mít CTRL i ALT na obou stranách, aby se kombinace kláves mačkaly obouruč. Jenže i tak je to hodně nepohodlné. Pokud nepoužiju palec, musím je "lovit" prsteníčkem nebo malíčkem, a to vůbec není ergonomické, zvlášť když se používají často.) Na dotaz "ergonomická klávesnice" mi to nenachází jedinou, která by měla kratší mezerník.

Jan Molič boostnul/a

Vůbec je zarážející, že se posuzuje hluk, množství ozónu, vliv na vsakování dešťových vod, migraci zvěře.. ale estetická stránka věci, genius loci, není žádný argument. Přitom lidi pak právě za tím geniem loci jezdí až kamsi do tramtárie, kde to ještě není poškozené a neváhají kvůli tomu vydat nemalé peníze.

Zobrazit vlákno

Nevíte někdo, jak se Piráti stavějí k jižní variantě okruhu Prahy SOKP 519? Aneb k trvalému znehodnocení jednoho z nejhezčích míst Prahy? rozumnadoprava.cz/SOKP519/

Jan Molič boostnul/a

suggestion: create a container solution already at the system package level. Each package would be installed in its own chroot, limited by mount nosuid, nodev, readonly, etc. If a package needs other packages, these would be mixed into its chroot using layering FS. For example, the nginx package would be mixed with pcre, zlib, openssl, geoip, mailcap and libxcrypt. It would work similar to Docker, but at the system level. Docker already works with entire system images. And one more thing: it might not be necessary to create a completely new distribution. For example, it would be enough to take a pacman from Arch Linux and modify it so that it does not unpack packages directly into the system, but takes care of the chroots. And - why? Normally, every program has access to the entire system, at least for reading. Firefox can at least read files in /, list what's in /home, read /etc/passwd. I would like to limit it to only one directory - Downloads. But I don't want to install Firefox using Flatpak or Snap. This way of isolation would be more system solution than a workaround (which Flatpak, from my point of view, is).

Koukám, jak se rozhořela debata o stejnopohlavním manželství.. to bude přímo požár na střeše kůlny! jinými slovy, Vrbětice už netáhnou, a tak bylo davu předhozeno nové téma k hašteření.. hlavně, že se lidi nebudou moc zajímat o to, co se mezitím třeba někde schvaluje.. zejména v době ekonomických problémů, jako by nebylo lepšího tématu než řešit manželství, které uzavře pár tisíc lidí z deseti milionů... nicméně jsem se spletl.. před týdnem jsem se domníval, že tím dalším tématem po Vrběticích bude Chorvatsko - tak snad příště?

Jan Molič boostnul/a
Jan Molič boostnul/a

Po třech letech vyjednávání jsme dnes v europarlamentu schválili nový evropský vesmírný program a zřízení Evropské agentury pro vesmírný program (#EUSPA), která vznikne rozšířením pravomoci @EU_GNSS@twitter.com v Praze. Skvělá zpráva pro nás i celý kosmický průmysl. Více info již brzy!

Karlovarsko: situace jako v Praze. Nejdřív nejhorší z nejhorších a poté premiant.

Bylo mi divné už v době lockdownu, že na tom Praha byla nejlépe, přestože se tam nadále stýkal milion lidí. Ještě dříve však, na podzim, na tom byla nejhůř. Mapa je z 24.10.2020.

Opravdu mám pocit, že promořenost bude mnohem větší než udávají statistiky nebo že je problém v počítání těch statistik. Čistě spekulace: nějak v tom budou hrát roli bezpříznakoví či imunní lidé.

Na věci mi ovšem nejpodivnější připadá fakt, že se o těchto možných souvislostech nejhorší-nejlepší oficiálně nikde nepíše. To si toho nikdo nevšiml?

Disclaimer: nepatřím mezi popírače covidu, jen se snažím věc pochopit. Samozřejmě přitom používám tzv. selský rozum, který může vidět zdánlivé souvislosti tam, kde nejsou.

Jan Molič boostnul/a
Jan Molič boostnul/a
Jan Molič boostnul/a
Show older

Volby uživatele Jan Molič:

Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz