Email je zvláštní protokol. Ačkoli je poměrně jednoduchý (poslat mail s přílohami lze i ručně, umíte-li base64), přesto zřejmě neexistuje klient, který by ho implementoval správně. Včera jsem tak jako jediný byl schopen otevřít přílohy, a to díky aplikaci Fairmail. Ostatní programy tam žádnou přílohu nevidí, a to ani Mutt ani Outlook. Odesílatelem mailu byl přitom právě"Microsoft Outlook 16.0".

mate nekdo zkusenosti se soudy? za dve liceni nam naparili 637 tisic.. to je polovina castky,o niz se vede spor..

Wayland má poněkud debilní design v tom, že checkuje, zda socket je vlastněn uživatelem a má mód 700. Jasně, bezpečnost. Tudíž ale není možné to, co šlo dřív s X, totiž spustit program s GUI pod jiným uživatelem (ve Waylandu by obdobou xhost+ bylo něco jako sdílený XDG_RUNTIME_DIR).

Na svém kompu třeba funguju tak, že můj uživatel vůbec nemá přístup do sítě. Když spustím prohlížeč, tak ten se spouští pod jiným uživatelem ve vlastním domovském adresáři.

Vyřešil jsem to tak, že ten wayland socket namountuju (mount bind) do XDG_RUNTIME_DIR ostatních uživatelů. Jenže to je hnusné řešení. Nevíte někdo o něčem lepším? (kromě patche waylandu, aby netestoval to oprávnění?)

Petice SOS OPPIDUM ZÁVIST - nebetonujte keltskou památku

Závist je krásné místo, není potřeba aby si tam někdo dělal malou domů.

petice.com/sos_oppidum_zavist_

Jan Molič boostnul

CSS5 now implements basic constructs like if, while loop, for, abstraction interfaces, constructors and extends class and IDs inheritance, so you can write a proper MVC framework in it. The successor, CSS6, will also count on implementing abstraction of design themes to further improve language capabilities, and will also count on speed improvements thanks to the W3C JIT compiler and planned hardware implementation (the beta version of the compiler is also written in CSS5, specifically CSS#ASM, a modern object assembler that came out of the ASM.io fork that rewrites the original non-blocking ASM.js code into blocking-only).

Jan Molič boostnul
Jan Molič boostnul

"Jakmile pochopíme základní myšlenku,
že všechno je součástí nás samotných,
protože my jsme součástí všeho,
a že není nutné věřit v průběh života po přímce od bodu "A" (narození) k bodu "Z" (smrt)
a v cíl splnit (rozumějte "získat") na této cestě co nejvíce,
jakmile začneme vidět život spíš jako spirálu než přímku,
osvojíme si jeden ze základů šamanského přístupu."
(Keltský šaman - John Matthews)

Jan Molič boostnul

Opravdu mam dneska chut, teda kdyby na to byl cas, zacit delat nove medium:

0% covidu, zbytek vyvazene pozitivni a negativni zpravy. Pokud by bylo v budoucnu zase nejake jine tema #1, tak o nem opet zamerne nepsat.

Nojo, ale jak psat a nepsat o covidu? Nevypadaly by ty noviny potom spis jako cerstve nainstalovany Wordpress? :-)

Britske listy, drive alternativni medium, se v poslednich letech stalo tak posedle covidem a umiranim, ze jsem jim musel udelat zvlastni kategorii ve srackomatu. To bylo predevcirem. Dnes to tam vypada od toho srackomatu k nerozeznani. Fakt cloveku chybi pozitivni zpravy, jako by se nikde nic nedarilo, nic dobreho se nestalo...

sracky.1984.cz/sick/https/www.

Jan Molič boostnul

"Důležité je, že na velkém území města mezi Hlavním nádražím a historickým centrem bude krásná městská čtvrť namísto ohyzdného zeleného obchodního centra, zkratka OC. Můžete se přesvědčit v obrazové galerii článku. Jak se tohle podařilo?"

blisty.cz/art/105992-obcanska-

The new successor technology to Facial recognition will be Fecal recognition.

Jan Molič boostnul

#2547 Siren 

Directions from CITY OF TROY to ITHACA / Total time: 10y 54d 14h 25m / Warning: Route crosses an international border / route includes capture by the goddess Calypso / route includes a ferry

Srackomat 2.0 je nyni jeste lepsi(TM). Rozesirejte jakekoli URL! (ve verze 3.0 chystame vlastni browser, kryptomenu a messenger; stay tuned!)

sracky.1984.cz

Zobrazit starší
Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz