Jan Molič boostnul/a

Společnost je "hra na smysl". Který tam není. Jediný smysl shledávám v nesmyslu. V dělání věcí, které jsou zdánlivě zbytečné. A není to deprese, snad jakýsi smutek. Ten smutek pramení z toho, že si všímám, jak moji známí pořád jen vymýšlej, kde vyrobit prachy. Jaký smysluplný projekt rozjet, aby byly prachy. Přitom je to všechno tak nekonečně nudné a člověka ponižující... Proto díky bohu za umělce, kteří tvořili bez cílů. Vytvořili třeba hudbu, která je naplňující. Dá se říct, že TO mělo smysl.

Právě instaluju jitsi-meet, aby v matrix.1984.cz fungovalo volání. A říkám si: proboha, kdo tohle programoval? To je exemplární bloatware. Copak dneska nejde něco udělat jednoduše? Ve výsledku je to WebRTC, tak proč proč proč? Jak to má pak člověk zabezpečit? Doba je zlá a bude to horší. A já bohužel nemám tolik pozemského času, abych to dokázal všechno přepsat. Už mě to neba. Blíží se chvíle, kdy udělám shutdown -h now a přestěhuju se naplno pouze do Reality. O tom je totiž taky ten Matrix.

Chcípl pes: Piráti budou mít co dělat, aby se na podzim dostali z opozice. Olbert + ODS + a možná i STAN když zradí = silná koalice. Olbert už teď ukazuje, že má potenciál psychopata, a tudíž politicky vhodnou osobnost. Bude se ještě muset zbavit Klausů, kteří mu zatím slízávají mediální smetanu, ale času má dost. Jestli to chtějí Piráti vyhrát, budou muset udělat úplně jinou kampaň. Nebo jim Olbert lidi přetáhne. Brutální kampaň. Novotný v tomhle ohledu je jediný, kdo umí to brutální PR dělat.

Jan Molič boostnul/a

#2413 Pulsar Analogy 

The #2 cause of astronomer hand injuries is trying to do vector math when the second axis points off to the right.

tip: Youtube Vanced - hacknutá oficiální appka, která pouští youtube bez reklam a na pozadí. Otázkou je, co ta appka dělá ještě navíc - nekalého - to je ovšem na vlastní riziko. vancedapp.com/

Jan Molič boostnul/a

Všimli jste si, jak Mastodon filtruje lidi? Že tu vzniká bublina těch, kteří ještě mají co říci? Možná dobře, že to tu není masové. Naopak z FB mám dlouhodobě pocit, že tam každý něco bleje, ale nikdo nikoho neposlouchá. Pokud posíláte pejsky a vtipy, tak vám to lidi olajkují, ale jinak - no interrest. A pak vám to tam taky lajkují vaši "nohsledi", jenže ti vás ničím neobohatí. A diskutovat tam? To znamená spíš jít do konfliktu. Je to buď vysilující nebo jako mluvit do matrace.)

Už nevím, kdo tu postnul tenhle odkaz (omlouvám se), nicméně ten článek je natolik zajímavej, že ho musím postnout taky.. Fakt by mě zajímalo, jaký hardware budeme používat za 20 let. (Naštěstí zbrklá honba za featurami vytváří "hnutí" hračičkářů, kteří se naopak zabývají "přiblblými" mikrokontroléry - čím pomalejší, tím lepší. Můžu potvrdit, že je pro mě úleva, když ta věc neumí žádná vlákna, ale jenom jednu smyčku - a prostě FUNGUJE.)

debugger.medium.com/why-is-app

Již 125 tisíc vyznamenáno. Babiš obdrží Nobelovu cenu

Nobelovu cenu míru obdrží premiér Babiš přímo ze svých rukou. „Akt obdržení Nobelovy ceny je nutno považovat za tak významnou událost, kterou bude nutno ocenit a vyznamenat oceněné,“ doplňuje Vladimír Dzurilla, předseda výboru Úřadu pro udělování medailí za zásluhy, státních vyznamenání a řádů Bílého pudla Dagmar Havlové. Zvláštní ceremonie k nultému výročí události se vykoná na nádvoří Pražského hradu.

hovinky.com/cechistan/jiz-125-

Jan Molič boostnul/a

Právě jsem mluvil s babičkou.

Poněkud jí zmátlo, že při registraci na očkování musela absolvovat test z rozpoznávání hydrantů (ReCaptcha).

Mám dojem, že kdykoli aplikace nejde "normálně" nainstalovat do systému, totiž jde, ale bylo by to tak krkolomné, že i oficiální cestou je použití dockeru/flatpaku -> pak se jedná o symptom podělaného návrhu té aplikace. Nejspíš už od počátku jde o overengineering.

Tak tohle je, vážení přátelé, art rock jako Brno! Synkopy - Sluneční hodiny. Chce to pořádně ohulit basy a volume... Aneb když už vás přestaly bavit filmy a nevíte co by, pak poslouchat tahle konceptuální alba je řešení na dlouhé zimní večery. Taky Progres 2 - Mozek, Třetí kniha džunglí, Dialog s vesmírem.. Někdo v diskusi napsal, že je to "rock pro dospělé". Přesně :-)

peertube.1984.cz/videos/watch/

Původně byl internet a BBS (obecně virtuální komunikace) záležitostí nemnoha podivínů, undergroundu. V blízké budoucnosti se naopak undergroundem stane vše reálné. Žití v realitě bude vnímáno jako podivínství.

Jan Molič boostnul/a

I'm considering muting the words Signal and Telegram. It just makes me sad to see all the people go from one centralized non-free place to another centralized non-free place, while they're thinking it's a good thing.

Trying to explain and educate them about ethical options, feels as fruitless as emptying the ocean with a spoon.

S nejrůznějšími koncepcemi se v poslední době roztrhl pytel. Jelikož se brzy bude účtovat, dovolil jsem si také načrtnout alespoň základní možnosti, které má tento stát v boji s rozpočtovým schodkem. Předesílám, že všechna čísla byla vypočítána tzv. metodou Schillerové, a tedy, uvádím-li někde 500 miliard, může to znamenat 300, 800, 1002, ale i opačně.

blisty.cz/art/102480-kde-na-to

Existují v ČR programátoři, kteří by byli schopni udělat systém, který po spuštění hned nezkolabuje? To je pořád řečí o "high availability", ale skutek utek. Nebo jak říkal Vodňanský, skutci utci. Nejdůležitější věc - cachování - se obvykle neřeší. Dělal jsem na seznamce se 120000 uživateli online ve špičce. Utáhl to jeden nginx a deset mysql... Fakt už světu IT přestávám rozumět. Čím dál víc připomíná realitu; úspěšně virtualizuje všechny její nedostatky. To není svět počítačů, který mě bavil.

Jan Molič boostnul/a

PeerTube v3: it’s a live, a liiiiive !

🎉🎉🎉 PeerTube v3 is out today!!! 🎉🎉🎉

On the blog :
➡️ The stages of development
➡️ Peer to peer live streaming
➡️ A behind-the-scenes short film
➡️ What we imagine for the future!

framablog.org/2021/01/06/peert

Illus CC-By @davidrevoy

Jan Molič boostnul/a
Show older

Volby uživatele Jan Molič:

Mastodon.1984.cz

Mastodon server 1984.cz